پرواز جنگنده‌های اسرائیل در آسمان ایران تکذیب شد

۱۲ دلو ۱۳۹۹

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، ساعاتی پس از شنیده‌شدن آژیر خطر در غرب تهران، ارتباط آن با احتمال ورود هواپیماهای جنگی اسرائیل به حریم هوایی ایران را رد کرد.

شایعۀ پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان ایران ظاهرا بدنبال توییتهایی از ایدی کوهین، تحلیل‌گر و چهره‌‌ای که نزدیک به سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل خوانده می‌شود، قوت گرفت.

توییتی منتسب به وی با این مضمون «به‌نظر می‌رسد هم اکنون جنگنده‌های شبح اف-۳۵ ناشناس در حال جولان دادن در آسمان تهران باشند»، که برخی از رسانه‌ها به آن استناد کرده‌اند ولی هم‌اکنون در صفحۀ تویتر وی نیست.

وی در یکی از توییت‌های خود نوشته است: «جت‌‌های رادارگریز اف-۳۵ تمام وقت در حریم هوایی عراق و ایران گشت‌زنی می‌کنند و شما نمی‌دانید. این حقیقت است. وقتی ما سلاحی می‌خریم از آن استفاده می‌کنیم. سعودی‌ها شنیدید؟ هیچ راداری بر روی زمین قادر به شناسایی این هواپیما نیست».

خبرگزاری تسنیم به نقل از یک مقام آگاه در نیروهای مسلح ایران با تکذیب احتمال پرواز این جنگنده‌ها در آسمان ایران و تهران نوشت که «ماجرای دیشب هیچ ارتباطی با تهدیدات هوایی که منجر به فعال‌شدن سیستم پدافند هوایی کشور بشود نداشته است».

این خبرگزاری گمانه‌زنی‌ها در خصوص ارتباط به صدا درآمدن آژیر خطر با «احتمال حملات سایبری، احتمال حملۀ نظامی، وقوع انفجار و آتش‌سوزی در فرودگاه امام و برخی نقاط تهران» و نیز ارتباط به صدا درآمدن آژیر در تهران با تغییر مسیر یک فروند هواپیمای مسافربری ترکیه را نیز رد کرده و نادرست می‌خواند.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.