چانه‌زنی‌ها به شب دوم کشید

۲۰ میزان ۱۳۹۲

ریاست جمهوری اعلام کرده‌است که دور سوم گفت‌وگوهای حامد کرزی و جان کری وزیر خارجه امریکا در مورد موافقتنامه امنیتی میان افغانستان و امریکا، شام امروز (دیروز) در کابل برگزار می‌شود و نشست خبری آن‌ها نیز تا اطلاع بعدی به تاخیر افتاده است.
به گزارش بی بی سی، عادله راز معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در حساب تویتر خود نوشته که «دور سوم گفت‌وگوها روی موافقتنامه امنیتی بین حامد کرزی و جان کری عصر امروز انجام می‌شود. نشست خبری تا اطلاع بعدی به تعویق افتید.»
نشست خبری حامدکرزی و جان کری وزیر خارجه امریکا که قرار بود قبل از ظهر دیروز به طور زنده از طریق تلویزیون ملی پخش شود، تا شام امروز (دیروز) سه بار به تاخیر افتاده است.
کرزی و کری از دیروز تا حالا دو دور دیدار و گفت‌وگو در مورد امضای موافقتنامه امنیتی میان کابل و واشنگتن برگزار کرده‌اند.
آقای کری روز گذشته برای گفت‌وگوهای «فوری» در مورد امضای این موافقتنامه، به صورت غیرمنتظره وارد کابل شد و با حامد کرزی گفت‌وگو کرد.
وزیر خارجه امریکا در این دیدار در مورد پایان مهلت مقام‌های افغان برای امضای موافقتنامه امنیتی میان کابل و واشنگتن، صحبت کرده است.
جیمز کانینگهام سفیر امریکا در کابل، جنرال ژوزف دنفورد فرمانده عمومی ناتو در افغانستان، رنگین دادفر سپنتا مشاور شورای امنیت ملی افغانستان و شماری از مقام های عالی‌رتبه کشور و امریکایی در این گفت‌وگوها حضور داشته اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.