مجلس از کاروان ورزشی المپیک تقدیر کرد

/

مجلس نماینده‌گان از کاروان ورزشی افغانستان در مسابقات المپیک لندن ۲۰۱۲ تقدیر کرد. عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان هدیه‌هایی را به ورزشکارانی که به نماینده‌گی از افغانستان در المپیک شرکت کرده بودند، اعطا نمود.
ظاهر اغبر، رییس کمیته ملی المپیک افغانستان روز شنبه  در جلسه عمومی مجلس نماینده‌گان گفت که افتخار دارد افغانستان توانست از المپیک لندن مدال بگیرد.
اغبر گفت: «در میان ۲۰۴ کشور پر قدرت دنیا، فرزندان شما دست و پنجه نرم می‌کند و حریف را شکست می‌دهد که او نیکپا است». رییس کمیته المپیک افغانستان تاکید کرد که نیکپا به هیچ قوم و سمتی تعلق ندارد؛ بلکه به نماینده‌گی از افغانستان در مسابقات المپیک شرکت کرده و افتخار تمام شهروندان افغانستان است.
اغبر همچنان خاطرنشان کرد که المپیک لندن تنها یک رویداد ورزشی نبود بلکه نمایش ابرقدرت‌ها برای به نمایش گذاشتن، قدرت، تکنالوژی، تاریخ و فرهنگ ملت‌ها بود؛ با این هم، افغانستان توانست در جمع کشورهای مدال آور قرار گیرد.
در همین حال، شماری از نماینده‌گان پارلمان نسبت به بی‌توجهی به ورزش و ورزشکاران افغانستان انتقاد کردند.
رمضان بشردوست، نماینده کابل هنگامی که ظاهر اغبر سخنرانی می‌کرد، به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد. آقای بشردوست گفت که چرا حکومت به ورزشکاران توجهی ندارد.
در حال حاضر، هر ورزشکار ۷۰۰ افغانی در یک ماه معاش دارد. این در حالی است که این مبلغ نمی‌تواند مخارج قهرمانان ورزش افغانستان را تامین کند. رییس کمیته ملی المپیک افغانستان نیز پذیرفت که ورزشکاران افغان با حمایت خانواده‌ها و تشویق استادان ورزش برای افغانستان افتخار آفریدند.
هفته گذشته رییس جمهور کرزی نیز از ورزشکاران افغان تقدیر کرد و به روح الله نیکپا، که دومین مدال تاریخ ورزش افغانستان را به دست آورد، مدال وزیر محمد اکبر خان را تحفه داد.
تقدیر از خبرنگاران
در همین حال، مجلس نماینده‌گان همچنان از خبرنگارانی که در سال ۲۰۱۲ جوایز مهم خبرنگاری را دریافت کردند، تقدیر نمود و به آن‌ها جایزه داد.
سید مسعود حسینی، عکاس افغان با عکسی که از حمله خونبار روز عاشورای سال ۱۳۹۱ گرفت، دو جایزه معتبر جهانی را به دست آورده است. همچنین سمیع مهدی، مدیر برنامه‌های سیاسی تلویزیون یک نیز از یک نهاد خبرنگاری ایالات متحده امریکا جایزه شجاع ترین خبرنگار را به دست آورده است.

اشتراک گذاري با دوستان :