جنرال‌قنسولگری آلمان در بلخ افتتاح شد

/

گیدو وستروله، وزیر خارجه آلمان از پاکستان به مزارشریف رفت تا با سربازان کشورش دیدار کند و جنرال قنسولگری آلمان را در شمال افغانستان افتتاح کند.
وزیر خارجه آلمان روز یکشنبه در مراسم افتتاح جنرال قنسولگری کشورش در مزارشریف گفت که آلمان با تأسیس این نماینده‌‎گی علاقمندی خود را در داشتن روابط قابل اعتبار و دوامدار در افغانستان پس از خروج سربازانش در سال آینده، ابراز می‌نماید.
در مراسم افتتاح جنرال قنسولگری آلمان، عطا محمد نور والی بلخ و آقای حیدر، معین وزارت خارجه افغانستان حضور داشتند. قنسولگری آلمان، اولین نماینده‌گی دیپلوماسی یک کشور غربی در مرکز ولایت بلخ می‌باشد.
پس از چاشت روز یکشنبه، گیدو وستروله با سربازان آلمانی در پایگاه مارمل واقع در مزارشریف دیدار کرد. قرار است حدود ۸۰۰ سرباز از ۴۲۰۰ سرباز آلمانی پس از پایان ماموریت نظامی در سال ۲۰۱۴ در افغانستان باقی بمانند و نیروهای امنیتی این کشور را آموزش بدهند.
ولایت بلخ در شمال افغانستان یکی از مناطق نسبتاً آرام بوده است. شهر مزارشریف مهمترین شهر اقتصادی شمال افغانستان به شمار می‌رود که تاسیسات اقتصادی و کارخانه‌ها در این منطقه در سال‌های اخیر رشد کرده اند.
وزیر خارجه آلمان پیش از سفر کوتاه به اسلام آباد، در کابل با حامد کرزی رییس جمهور افغانستان دیدار کرد و خواستار مبارزه در مقابل فساد اداری در حکومت این کشور شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.