مراکز صحی در مرکز ارزگان مسدود شده‌اند

/

mandegar-3نماینده مردم ارزگان در مجلس سنا می‌گوید که شفاخانه‌ها و کلینیک‌های شهر ترینکوت از چند روز به این طرف به دلیل تهدید طالبان مسدود شده اند.
محمد حنیف حنفی نماینده مردم ارزگان در مجلس سنا که در نشست عمومی روز یکشنبه (۲ میزان) این مجلس صحبت می‌کرد، گفت که مسدود شدن شفاخانه‌ها و مراکز صحی مردم این ولایت را با مشکلات فراوان مواجه کرده است.
آقای حنفی افزود، طالبان مسلح داکتران و کارمندان صحی را «اخطار» داده اند که به وظایف‌شان نروند و از همین سبب همه مراکز صحی در شهر ترینکوت مرکز این ولایت مسدود اند.
حنفی بیان داشت که طالبان پس از آن داکتران را از رفتن به شفاخانه‌ها هشدار داده اند که یک موسسه صحی خواست‌های «غیر مشروع» این گروه را انجام نداده است.
او بدون آنکه نامی از این موسسه بگیرد و در مورد خواست طالبان توضیح دهد، خاطر نشان کرد که این موسسه پیش از این برای انجام فعالیتش در ارزگان با طالبان تفاهم کرده بود.
طالبان در بسیاری ولایت‌ها برای اجازه فعالیت موسسات خدماتی بین المللی پول می‌گیرند.
نماینده ارزگان می‌گوید، در نتیجه این اقدام طالبان، بیمارانی که برای تداوی به مراکز صحی مراجعه می‌کنند با درهای بسته مواجه می‌شوند و از این خاطر مردم با مشکلات زیادی مواجه شده است.
از سویی هم، برخی اعضای مجلس سنا از خاموشی دولت در برابر این اقدام طالبان در ارزگان به شدت انتقاد می‌کنند.
گل احمد اعظمی یک عضو سنا گفت: «نیروهای امنیتی ارزگان در کجا اند که طالبان با هشدار به داکتران شفاخانه‌ها و مراکز صحی را مسدود می‌کنند؛ دولت باید در جهت حاکمیت قانون و رسیدگی به اوضاع مردم توجه کند».
محمد حسن هوتک دیگر سنا نیز گفت: «اگر دولت از این اقدام طالبان در ارزگان جلوگیری نکند، این گروه در سایر ولایت‌ها نیز از چنین روشی استفاده کرده و مراکز صحی و خدماتی را مسدود خواهند کرد».
این درحالی است که پیش از این نیز گزارش‎های از ولایت‌های مختلف کشور به نشر رسیده است که طالبان با زور و تهدید از پروژه‌های خدماتی «سهمیه» می‌گیرند در غیر آن اجازه کار و فعالیت را نمی‌دهند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.