یک حملۀ انتحاری جان ده دانش‌آموز را در پکتیا گرفت

/

یک حملۀ انتحاری در پکتیا در پیش روی یک مکتب، دست‌کم ده دانش‌آموز را کشت و بیش از ۱۵ تن دیگر را زخمی کرد. در یک حادثۀ دیگر، هفت غیرنظامی در انفجار ماین کنار جاده‌یی کشته شدند.
یک بمب‌گذار انتحاری حوالی ساعت ۱۱ بجه روز دوشنبه نیروهای امریکایی و افغان را در ولایت پکتیا هدف قرار داد که از میان شاگردان یک مکتب قربانی گرفت.
جنرال زلمی اوریاخیل، فرمانده امنیه پکتیا گفت که فرد بمب گذار بر موترسایکل سوار بود. او گفت که در این انفجار ده دانش‌آموز مکتب کشته شدند و بیشتر از ۱۵ شاگرد دیگر زخمی گردیدند.
به گفته او، یک پولیس نیز در این انفجار کشته شده و دو سرباز خارجی و شماری از ماموران پولیس محلی افغانستان شامل زخمیان حادثه اند.
فرمانده امنیه افزود که شاگردان تازه از مکتب رخصت شده بودند که انفجار صورت گرفت. این حمله در بازاری در ولسوالی سمکنی ولایت پکتیا صورت گرفته است.
این حمله لحظاتی پس از آن به وقوع پیوست که یک انفجار کنار جاده‌یی جان دست کم هفت عضو یک خانواده را گرفت. این انفجار در ولایت لغمان صورت گرفت و قربانیان آن همه اعضای یک فامیل بودند.
وزارت داخله افغانستان گفته است که این افراد در یک لاری سوار بوده و عازم محله‌یی برای جمع‌آوری هیزم بودند که موتر شان با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرد. به گفته وزارت داخله، پنج تن از قربانیان این انفجار زنان هستند.
هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حملات را به عهده نگرفته است، اما این حمله‌ها و انفجارها معمولاً از سوی گروه طالبان انجام می‌شود.
در این اواخر افغانستان هر روز شاهد وقوع انفجار و حملات طالبان می‌باشد. این گروه در بهار سال روان میلادی «تهاجم بهاری» خود را اعلام کرد و از آن زمان به بعد، خشونت‌ها در افغانستان افزایش یافته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.