آزادی‌تان را قربانی افراد ریاست‌طلب نکنیـد!

27 قوس 1392/

mandegar-3بخش دوم و پایانی

وقتی آزادی‌تان اولویت زنده‌گی شما باشد، چیزهای دیگر خودبه‌خود درست می‌شوند. یادتان باشد که یک فرد ریاست‌طلب نمی‌تواند آزادی شما را بگیرد مگر این‌که خودتان اجازه این کار را به او بدهید. آزادی‌تان را باید فراتر از پول، روابط و سایر انواع امنیت‌های کاذب بدانید که ذهن‌تان ممکن است به دنبال آن باشد. وقتی از درون احساس آزادی کنید، واقعیت بیرونی‌تان به طور خودکار عوامل مثبت را به سمت خود جذب می‌کند. اگر بخواهید آزادی فردی‌تان را قربانی افراد ریاست‌طلب کنید، باید همه عمرتان را تحت تسلط آن‌ها زنده‌گی کنید.

۴ـ موضع‌تان را مشخص کنید
خیلی مهم است که موضع خودتان را با قطعیت بیان کنید و وقتی کسی سعی دارد بر شما ریاست کند، نظرات‌تان را ابراز کنید. تنها راه و روش کنار آمدن با افراد ریاست‌طلبی که سعی می‌کنند به شما دستور بدهند این است که به آن‌ها نشان دهید چنین رفتارهایی را تحمل نخواهید کرد.
احساساتی رفتار نکنیـد و حالت دفاعی به خود نگیرید، فقط با آرامش حرف‌تان را بزنید. سعی نکنید طرف ‌مقابل را تحقیر کنید، فقط موضع‌تان را مشخص کرده و به آن‌ها بگویید چه می‌خواهید یا چه نمی‌خواهید. از واکنش آن‌ها نترسید، آرامش خود را حفظ کنید و بر موضع‌تان محکم بایستید.
۵ـ یادتان باشد که هیچ اجباری در کار نیست
زنده‌گی «یا انجامش بده یا می‌میری» نیست. هیچ باید و اجباری وجود ندارد مگر این‌که خودتان برای خودتان تعیین کرده باشید. شما می‌توانید آزاد زنده‌گی کنید و هیچ محدودیتی برای این آزادی وجود ندارد.
محدودیت‌های زنده‌گی شما از ذهن خودتان ریشه می‌گیرد. دلیل این‌که مغلوب افراد ریاست‌طلب می‌شوید این است که تصور می‌کنید برای این‌که زنده‌گی امنی داشته باشید، باید از دستورات آن‌ها اطاعت کنید. در واقعیت هیچ امنیتی در اسارت وجود ندارد و با این‌که آزادی به نظر قطعی نمی‌رسد، اما در واقعیت خلاف آن است؛ وقتی آزادی را به امنیت ترجیح دهید، امنیت خودبه‌خود از انتخاب شما پدیدار می‌شود.

سخن آخر
برای کنار آمدن با افراد ریاست‌طلب باید سعی کنید بر ترس و ناامنیِ خود غلبه کنید و امنیت را در راهنمای درونی خود بیابیـد. ممکن است ذهن‌تان ترسیده باشد، اما قلب‌تان همیشه راه درست را خوب می‌داند. به ندای قلب‌تان گوش دهید و به ذهن‌تان آموزش دهید که از آن‌چه که قلب‌تان درست می‌داند، دفاع کند. آزادی واقعی زمانی به وجود می‌آید که انتخاب کنید که قلب‌تان را بر ترس‌های ساخته ذهن‌تان مقدم بدانید.

منبع : mardoman.net

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.