رازهای مدیریتی از زبانِ مدیران برترِ امریکا

گزارشگر:19 دلو 1392 ۱۸ دلو ۱۳۹۲

بخش نخست

mandegar-3این مطلب نتیجۀ تحقیقِ وب‌سایت فوربس از میان شرکت‌های تجاری کوچکِ امریکایی در سال ۲۰۱۳ میلادی است. مدیرانِ این شرکت‌ها در مورد رازهای مدیریتیِ خود مطالبی بیان کرده‌اند که برای کارآفرینانِ جوان بسـیار مفید خواهد بود.

Don Bailey، مدیر عامل شرکت داروسازی Questcor
رهبری و مدیریت موفق سه قانون دارد: رهبری، پیروی و دخالت نکردن (یا کردن) در اجرای برنامه‌ها یا انجام کار. کلید موفقیت در هر سه این موضوع‌ها نیز این است که بدانید کی و چه‌گونه هرکدام را انجام دهید.

Jim Koch، موسس و مدیر عامل شرکت نوشیدنی‌های بوستون
هنگامی که جوان و در حال تحصیل بودم، تصمیم گرفتم درس را رها و در دوره‌های آموزشی تفریحات هیجان‌انگیز، مربی شوم. ابتدا در هر دورۀ چهار هفته‌یی من به همۀ شاگردان خود طناب‌های آلپاین (نوعی ریسمان برای کشیدن وسایل با بستن پارچه‌های ضخیم) می‌دادم. در طول دوره، من به آن‌ها طناب‌های بسیاری داده بودم و آن‌ها هرگاه نیاز داشتند، وسیلۀ موردنیاز خود را داشتند. اما اگر طناب‌های کمی به آنها می‌دادم و مجبورشان می‌کردم با دوسوم نیاز واقعی خود کارهای‌شان را انجام دهند، بدون شک آن‌ها خلاقیت به خرج می‌دادند تا با همان مقدار کمی که در اختیار دارند، نیازهای خود را برطرف کنند.

Brian Mueller، مدیر عامل موسسۀ آموزشی گراند کانیون
از جسور و بی‌پروا بودن هراسی نداشته باشید. همیشه برنامه‌ریزی‌های بزرگ داشته باشید و در میانۀ راه مطمین شوید همه از این موضوع سود می‌برند و به نوعی برنده هستند. این باعث می‌شود تا تعادل برقرار شود.

Michael Fifer، مدیرعامل Ruger
ما همیشه از همفکری گروهی برای تنظیم اهداف و اولویت‌های خود استفاده می‌کنیم. همۀ افراد حق صحبت و اظهارنظر دارند و می‌توانند ایده‌هایی که در سر را دارند را اعلام و از آن‌ها نیز دفاع کنند. در شرکتِ ما از ایده‌های خوب، استقبال و از آن‌ها در راستای پیشرفتِ پروژه‌ها استفاده می‌شود.

Brad Cleveland، مدیرعامل آزمایشگاه پروتو
مدیریت صحیح در گرو داشتن تیمی کارآمد و بسیار خبره است که به‌خوبی وظایف و اولویت‌های کاری خود را می‌دانند و مهارت‌های لازم را دارند؛ کارمندانی که بتوانید با خیال راحت به آن‌ها اعتماد کنید و کارها را به آن‌ها بسپارید. بنابراین، وظیفۀ یک مدیر خوب صداقت، اعتماد و ژرف‌اندیشی است تا اعضای مجموعه نیز به او احترام بگذارند.

Harry Herington، مدیرعامل NIC
من سه فرزند دارم و همیشه به آن‌ها می‌گویم همیشه دنبال علایق خود باشند، نه کسب درآمد. من هرگز روی مسایلی که باعث می‌شوند تا شب خواب راحتی نداشته باشم سرمایه‌گذاری نمی‌کنم، بلکه برعکس، به مسایلی فکر می کنم که صبح‌ها مرا با نشاط از خواب بیدار کنند. من همیشه به دنبال انجام کارهایی هستم که باعث خوشحالی و مورد علاقۀ من هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.