ساده‌ترین راه کاهش وزن در جهان

گزارشگر:نیلوفر جامه‌بزرگی ۲۱ جوزا ۱۳۹۸

بخش دوم/

mandegarهر کفشی را انتخاب نکنید
اگر می‌خواهید با ورزش به سلامت بدن‌تان کمک کنید، باید اصول و قواعد درست ورزش کردن را هم رعایت کنید و به بهانۀ ورزش هر کفشی را به پا نکنید. فقط اسپرتی‌بودنِ کفش دلیل مناسب بودنِ آن نیست و کفش مناسب باید پاشنۀ مناسبی داشته باشد. اگر کفش‌تان مناسب نباشد، ممکن است دچار مشکلات زانو یا کشیده‌گی عضلات شوید و تا مدتی نتوانید ورزش کنید. پلانتار فاسیا نام رباط بلندی در کف پای شماست که از قسمت پاشنه تا زیر پنجه‌های تان ادامه دارد و در حقیقت انگشت‌تان پاهای‌تان را به پاشنه مرتبط می‌کند.
با پوشیدن کفش نامناسب ممکن است دچار التهاب و درد در این ناحیه شوید و با التهاب این ناحیه ممکن است پادرد بگیرید. کفشی مناسب است که سبک باشد و در عین حال پاشنۀ قرص و محکم، با ارتفاع مناسب داشته باشد. مراقب باشید تا از آن سرِ بام نیفتید و کفشی که اصلاً خم و راست نمی‌شود را انتخاب نکنید، این کفش‌های خیلی سفت نیز به پاهای شما آسیب می‌رسانند. کفش ورزشی مناسب باید انعطاف‌پذیر باشد تا هنگام پیاده‌روی احساس راحتی کنید.
حال پاهای‌تان را هم بپرسید
اگر اندازۀ کفش‌تان مناسب نباشد، بعد از پیاده‌روی پاهای‌تان ورم خواهند کرد. حواس‌تان باشد اگر عادت به پیاده‌روی دارید و ۳۰دقیقه یا بیشتر پیاده‌روی می‌کنید، سایز کفش‌های‌تان باید کمی بزرگ‌تر از کفش‌های عادی باشد. به مغازه‌یی معتبر در نزدیکی محل‌تان بروید و کفش مناسب و طبی را خریداری کنید. متخصصان کفش‌های طبی، کفشی را به شما ارایه می‌دهند که انعطاف‌پذیری مناسبی داشته باشد و پاهای‌تان به‌راحتی درون آن جابه‌جا شود و هنگام پیاده‌روی پاهای‌تان را متورم نکند.
اگر کفش‌تان سایز مناسب نداشته باشد، به‌جای آن‌که هنگام قدم برداشتن، پای جلوی شما از پاشنۀ پا تا انگشتان پا انحنا داشته باشد، پای‌تان نابهنگام سریع‌تر جابه‌جا می‌شود و به جای این‌که ابتدا پاشنه و بعد قسمت‌های دیگر پاهای‌تان به زمین برسد، پای خود را به صورت تخت و صاف روی زمین قرار می‌دهید. کفش‌هایی با انعطاف‌پذیری بالا خریداری کنید که در قسمت قوسی پا، خم شوند. بهترین گزینه برای شما خرید کفش ورزشی با پاشنۀ کوتاه است. در غیر این صورت ممکن است هنگام قدم برداشتن پاهای‌تان ضربه‌یی سریع به زمین وارد کنید و پاهای‌تان بدون انحنا روی زمین قرار بگیرند که آسیب‌زا خواهد بود و باعث ایجاد درد در قسمت ساق پای‌تان هم می‌شود.
لباس‌های نامناسب نپوشید
معمولاً بدون در نظر گرفتن دمای هوا لباس می‌پوشیم؛ یا خیلی عرق می‌کنیم یا لباس‌مان سرد و مرطوب می‌شود و به بدن‌مان می‌چسبد. برای پیاده‌روی شبانه لباس تیره می‌پوشیم و در انتخاب لباس اهمیتی به محیط اطراف‌مان نمی‌دهیم. برای محل کارتان هم لباس‌ها و کفش‌های نامناسب می‌پوشید و به‌ندرت هم با این لباس‌ها از محیط کارتان خارج می‌شوید و پیاده روی می‌کنید. این دستورالعمل طلایی را هنگام لباس پوشیدن رعایت کنید، برای راحتی حین پیاده‌روی لایه لایه لباس بپوشید. لایۀ داخلی باید از جنس پارچه مانند کولمکس یا پلی پروپیلن باشد که عرق اضافی را از بدن‌تان تبخیر کند و از جنس نخی نباشد که به پوست‌تان بچسبد. لایۀ بعدی باید عایق باشد مثل بلوز یا عرق گیر یا پلوور که هنگام گرم کردن بتوانید آن را درآورید. لایۀ بیرونی پوشش، باید ژاکتی باشد ضدباد، ضدآب و مقاوم در برابر آب و آب‌وهوای مرطوب. توجه کنید که به گونه‌یی لباس بپوشید که هنگام طلوع، گرگ‌ومیش و شب قابل مشاهده باشید، برای خوب دیده شدن می‌توانید جلیقۀ رنگی روی لباس‌تان بپوشید. با خرید این لباس‌ها می‌توانید امنیتِ خود را تأمین کنید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.