قدکوتاه‌ها و قدبلندها کـدام‌یک خوشـبخت‌تر اند؟

یک شنبه 28 جدی 1393/

بخش دوم

mnandegar-3چرا مردان ترجیح می‌دهند همسری کوتاه‌تر از خود انتخاب کنند؟… باید علت این موضوع را در طول هزاران سال تکامل انسان‌ها جست‌وجو کرد. در گذشته انسان‌ها برای انتخاب همسر به قدرت باروری زن‌ها توجه زیادی داشتند و معتقد بودند زنان قدبلند از توانایی کمتری در این زمینه برخوردار هستند. شاید به دلیل آن‌که زنان قدبلند دیرتر به سن بلوغ می‌رسیدند، این عقیده در بین مردان آن زمان به وجود آمده است. البته جالب است بدانید بر اساس مطالعات ژنتیک، قد مادر و پسر و قد دختر و پدر به هم مرتبط هستند. به این ترتیب، مادران قدبلند با احتمال بیشتری صاحب پسر با قد متوسط یا کمتر می‌شوند.
قدبلندها با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟
همان‌طور که گفتیم، مردان قدکوتاه سعی می‌کنند کوچکی اندام خود را با درآمد بیشتر جبران کنند، به همین دلیل تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلات‌شان پایین‌تر از خودشان است.
در عوض مردان قدبلند سعی می‌کنند از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتر به ازدواج با زنانی دارند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند. آمارهایی که در مورد ازدواج زنان و مردان و اختلاف قد آن‌ها به دست آمده، واقعاً جالب است. مردان قدکوتاه با احتمال ۲۶۹درصد بیشتر از مردان با قد متوسط ممکن است با یک زن هم‌قد خود ازدواج کنند. احتمال ازدواج آن‌ها با یک زن بلندتر از خودشان ۱۴۵۰درصد بیشتر از یک مرد قدبلند است. اما احتمال آن‌که یک مرد قدبلند با زنی هم‌قد خود ازدواج کند بسیار پایین است، چه برسد به این‌که آن زن بخواهد از همسرش بلندتر هم باشد.
زنان چه قدی را می‌پسندند؟
یکی از مهم‌ترین معیارهای زنان برای انتخاب همسر آینده، داشتن قدبلند است. اما واقعاً چند سانتی‌متر بلندتر مطلوب زنان است؟
محققان با مطالعۀ دقیق متوجه شدند زنان دوست دارند همسران‌شان تقریباً بین ۱۲ تا ۱۳ سانتی‌متر از آن‌ها بلندتر باشند. این میزان درست برابر با اختلافِ قد بین شاهزادۀ انگلستان و همسرش یعنی ویلیام آرتور و کیت میدلتون است. در مطالعاتی که روی دو هزار خانم انجام شده، نزدیک به ۷۰درصد اعلام کردند که دوست دارند همسران‌شان از آن‌ها بلندتر باشند. تقریباً ۲۰درصد اختلاف بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر را ایده‌آل دانستند و فقط ۱۰درصد اعلام کردند دوست دارند با همسران‌شان هم قد باشند.
البته ۷درصد از خانم‌ها بیش از اندازه زیاده‌خواه هستند و دوست دارند همسران‌شان بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از آن‌ها بلندتر باشند. با این حال، این آمار چندان نگران‌کننده نیست و معمولاً زنان و مردان به مرور زمان با قد همسر خود کنار می‌آیند. نزدیک به ۸۳ درصد از زنان و ۸۹ درصد از مردان از قد همسر خود راضی هستند و فقط ۱۴درصد از قد همسر خود ابراز ناخوشایندی کردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.