مردان جذب چه دخترانی می‌شوند؟

/

بخش نخست
بیشتر خانم‌ها اظهار می‌دارند که رفتار آقایان، آن‌ها را تا حدی گیچ می‌کند و به‌درستی نمی‌توانند تشخیص دهند که مردها از آن‌ها چه انتظاراتی دارند. آن‌ها از این‌که نمی‌توانند مردها را راضی نگه دارند، اندکی ناراحت هستند. البته امروزه کم‌تر اتفاق می‌افتد که خانمی به رضایت و یا عدم رضایتِ مردها اهمیت دهد؛ چرا که خانم‌ها تصور می‌کنند که با در اختیار گذاشتن مسایل عاطفی، تمام مشکلات به‌راحتی قابل حل شدن می‌باشد. تا زمانی که یک‌چنین دیدی نسبت به زنده‌گی داشته باشید، همه‌چیز بر وفق مراد پیش خواهد رفت، اما…
بدون توجه به این‌که چنین نقطه‌نظری درست است یا اشتباه، باید توجه داشته باشیم که مردهای امروزی، با تلاش هرچه بیشتر در پی یافتن جایگاه واقعیِ خود در اجتماع هستند. خانم‌هایی هستند که به عضویت ارتش و پایگاه‌های فضایی درآمده‌اند و به خوبی از انجام وظایفی که بر گردن آن‌ها نهاده می‌شود، برمی‌آیند. آن‌ها در سایر مشاغل صنعتی دیگر هم در حال پیشرفت و ترقی می‌باشند. رفته‌رفته قلعه مستحکم مردها در حال ویران شدن است و آن‌ها احترام و ارج و قرب گذشته خود را کم‌کم از دست‌رفته می‌بینند.
اگر یک خانم این مقاله را بخواند، شاید با خود بگوید که خُب این مشکلِ مردهاست و خودشان هم باید به فکر پیدا کردن راه‌حلی برای آن باشند. بله درست است، اما نباید انتظار داشت که به یک‌باره معجزه روی دهد و همه‌چیز مطابق میل آن‌ها شود. تاریخ برای سالیان دراز جایگاه و عملکرد مردها را در جامعه معین کرده و شما به راحتی نمی‌توانید در عرض چندسال آن را تغییر دهید. شاید کم‌تر افرادی بتوانند در مقابل پیشرفت‌ها و موفقیت‌های خانم‌ها قد علم کنند، اما یک‌چنین وضعیتی به طور قطع با خود مشکلاتی را نیز به همراه می‌آورد. یکی از مشکلات همان‌طور که قبلاً نیز به آن اشاره داشتم، این است که مرد قرن بیستم چه انتظاراتی دارد.
آقایان کم‌کم متوجه می‌شوند که جایگاه آن‌ها چنان که در گذشته بوده، نیست. دیگر هیچ رد پایی از زمانی‌که مردها نان‌آورِ خانه بودند و خانم‌ها هم باید در خانه می‌نشستند و فرزندان خود را بزرگ می‌کردند، نمانده است. شاید چنین تغییر شگرفی مستلزم سپری شدن مدت زمان بسیار زیادی باشد، اما همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این امر در جوامع غربی با روند چشم‌گیری در حال پیش‌روی است. این روزها مردها می‌دانند که اگر بخواهند برای خود همسری پیدا کنند، باید سخت‌تر از گذشته کار کنند و خانم‌ها سنگ‌های بیشتری در جلوِ پای‌شان می‌اندازند.
حالا واقعاً مردها به دنبال چه چیزی هستند؟
اول از همه، مردها به دنبال کسی هستند که تشنه عشق و محبت باشد. شاید این حرف بسیاری از خانم‌ها را غافل‌گیر کند، اما مردها دوست دارند مورد دوست داشتن قرار بگیرند و خودشان نیز کسی را دوست بدارند. مشکل این‌جاست که خانم‌ها برخورد بی‌احساس و سردی با آن‌ها دارند. پیدا کردن خانمی که قابل دوست داشتن باشد، کمی مشکل است و مردها از این‌که بفهمند دختر رویاهای‌شان را پیدا کرده‌اند، خوشحال می‌شوند.
مردها دنبال خانمی می‌گردند که در نظرشان جذاب باشد. خانم‌ها اغلب تصور می‌کنند که مردها خیلی سطحی‌نگر بوده و تنها چیزی که برای‌شان اهمیت دارد، وضعیت ظاهریِ خانم می‌باشد. مردها لزوماً به دنبال خانم‌های زیبا نمی‌گردند، بلکه آن‌ها می‌خواهند کسی را داشته باشند که به وضعیت ظاهریِ خود افتخار کند (البته این کار را نباید بیش از اندازه انجام دهد). مردها از داشتن نامزدی که قیافه خوبی داشته باشد، لذت می‌برند و من فکر نمی‌کنم که مردی چیزی جز این به شما بگوید.
مردها به دنبال خانم‌هایی هستند که بتوانند به آن‌ها اعتماد کنند. کسی که آن‌ها را به‌خاطر خودشان بخواهد، کسی که بتوانند به او ایمان داشته باشند. شاید برای‌تان عجیب باشد، اما برخی از خانم‌ها قابل اعتماد نبوده و بسیار بی‌وفا هستند. همین امر باعث می‌شود که مردها محتاط‌تر عمل کنند. آقایان به‌شدت از بی‌وفایی و بدقولی بیزار هستند و به دنبال کسی می‌گردند که بتوانند از صمیم قلب به او اعتماد کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.