مشکلات اساسی در روابط دختر و پسر!

/

بخش دوم و پایانی
حالات دیگری هم برای این رابطه قابل تصور است که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم:
الف) برخی دخترها می‌دانند که پسرها قصد ازدواج ندارند و پسرها نیز علناً به طرف مقابل‌شان می‌گویند که قصدشان از این دوستی برای شناخت و ازدواج نیست. آن‌ها فقط برای خوش‌گذرانی باهم دوست می‌شوند و به‌ این طریق می‌خواهند از تنهایی دوران مجردی فرار کنند.
بعضی از دخترها حاضر به دوستی با این قبیل پسرها هستند و قصدشان را از این رابطه، تخلیه احساسات و ارضای غیراخلاقی جنسی خودشان معرفی می‌کنند. آن‌ها گمان می‌کنند هر‌ کاری که غریزه‌شان بخواهد، می‌توانند بکنند و می‌گویند: شوهر آینده‌مان از کجا خواهد فهمید که ما در گذشته روابط جنسی داشته‌ایم.
تا آن‌جا که بتوانند، با جنس مخالف رابطه برقرار می‌کنند، ضمن این‌که مخارجِ خود را از این طریق تأمین می‌کنند و به‌اصطلاح، با یک تیر دو نشان می‌زنند. آن‌ها با خود می‌گویند بعد از ازدواج، این‌طور روابط را کنار خواهیم گذاشت. ولی نمی‌دانند حتا اگر هم بخواهند، دوست‌پسرشان از این روابط، به‌ این ساده‌گی‌ها ـ بعد از ازدواج آن‌ها ـ نخواهد گذشت. اتفاقاً می‌گویند اکنون موانع هم از میان برداشته شده و وقت برداشت محصول نقشه‌های شوم گذشتهمان است‌. چرا که برخی از پسرها بیشتر برای بعد از متأهل‌شدن دختر برنامه‌ریزی می‌کنند؛ در دوران دوستی از او عکس یا فیلم تهیه می‌کنند و این مدارک را برای بعد از ازدواج دخترها به‌منظور اخاذی جنسی نگه می‌دارند و در وقت مناسب طی تماسی با دختر، تهدید می‌کنند که اگر با آن‌ها رابطه جنسی برقرار نکند، عکس، فیلم و یا صدای ضبط‌شده او را به همسرش می‌دهند. فاش‌شدنِ این موضوع عواقب وحشت‌ناکی را برای دختر در پی خواهد داشت. باعث می‌شود زنده‌گی مشترکِ او نابود گردد و در بین فامیل آبرویش از بین برود. هم‌چنین به‌دلیل خیانتش، برای ازدواج مجدد نیز کسی به‌ سراغش نخواهد رفت.
این‌جاست که دختر به‌رغم میل باطنی، برای فاش‌نشدن رابطه دوران مجردی‌اش، به باج دادن به دوست‌پسر قبلی‌اش تن می‌دهد و خیانت آن دختر مجدداً در دوران متأهلی نیز رقم می‌خورد. فاش‌شدن این خیانت، ممکن است خودکشی دختر را هم به دنبال داشته باشد.
ب) در بین دخترها کسانی هستند که از ساده‌گی و پاکی بعضی از پسرها سوء‌استفاده و آن‌ها را در دام عشق پوشالیِ خودشان گرفتار می‌کنند. هر روز به بهانه‌های مختلف از جمله سالگرد تولد، جشن تولد فلان دوست، خرید لوازم آرایشی ـ بهداشتی، خوش‌گذرانی در کافی‌شاپ، خرید کریدت‌کارت موبایل و… شروع به خالی‌کردن جیب پسرها می‌کنند. این کار آن‌ها هم بدون هزینه نیست و باید در عوض نیازهای جنسی پسر را برآورده کنند، که آن‌هم به قیمت از ‌دست‌دادن نجابت‌شان تمام می‌شود.
ج) تعداد اندکی از پسرها با نشان‌دادن جسارت، محبت، عشق پاک و… همه عمرشان را به‌پای معشوق‌شان می‌گذارند.
اما تعداد این دسته از افراد، بسیار کم است؛ چون پسرها اگر واقعاً کسی را دوست داشته باشند، با او دوست نمی‌شوند؛ بلکه سعی می‌کنند با او ازدواج کنند. در این گروه هم آفاتی وجود دارد. در برخی از موارد دخترها با دیدن یک پسر خوش‌‌استایل‌تر، شیفته او می‌شوند و به پسر عاشق‌پیشه پشت می‌کنند. به وفادار ماندن این دخترها نمی‌شود اعتماد کرد. بعضی از آن‌ها در دوستی با پسری که قصد شناخت برای ازدواج دارد، همان رفتاری را بروز می‌دهند که انگار در میهمانی هستند.
د) دختر و پسر رابطه دوستی‌شان را با جنس مخالف، به رابطه دوستی با دو هم‌جنس تشبیه می‌کنند و می‌گویند ما اصلاً احساس نمی‌کنیم که با جنس مخالف دوست هستیم؛ ما یک دوست اجتماعی هستیم. اما بر اساس خلقت انسان، هر جنس فقط برای جنس مخالفش نیروی جاذبه تولید می‌کند، نه برای هم‌جنس خودش؛ بنابراین دختر و پسر هم اگر هم‌جنس‌اند، پس چرا برخلاف طبیعت همدیگر را دفع نمی‌کنند، بلکه بالعکس همدیگر را جذب می‌کنند؟! پس هر عقل سالمی تأیید می‌کند که این حرف برخلاف طبیعت و کذب محض است.
ه) دخترها و پسرها برای کسب تجربه و مهارت در زنده‌گی باهم دوست می‌شوند، ولی نمی‌دانند که همیشه اولین تجربه‌ها هستند که به یاد می‌مانند. آن‌ها تجربه‌های به‌یادماندنی را با فرد بیگانه‌یی تجربه می‌کنند، نه با بهترین یارشان.
آن چیزی که از یاد این دختران و پسران فراموش شده، جایگاه تعهد و وفاداری به همسر آینده‌شان است. آن‌ها این موضوع را باید بدانند که اگر می‌خواهند همسر آینده‌شان نسبت به آن‌ها متعهد و وفادار بماند، باید خودشان نیز متقابلاً به آن‌ها وفادار باشند.
و) بالاخره گروه آخر مربوط به پسرهایی‌ست که هیچ‌چیز برای آن‌ها به جز ارضای جنسی و خوش‌گذرانی مهم نیست و اصلاً خود را در قیدوبند تشکیل خانواده نمی‌دانند. هر روز با یکی هستند و تا آخر عمر هم تنوع‌طلب باقی می‌مانند. این افراد، مشتریان زن خاص خودشان را دارند و هیچ‌وقت هم سیر نمی‌شوند مگر در زیر خروارها خاک.
در انتهای این بحث سنگین و پُرپیچ‌وخم باید بگویم، آن‌چیزی که از یاد این دختران و پسران فراموش شده، جایگاه وفاداری به همسر آینده‌شان است. این‌طور نیست که به تبع نفس، در زمان مجردی هر کاری که خواستیم انجام دهیم و سپس انتظار داشته باشیم که در زنده‌گی مشترک‌مان یک فرد پاک و مقدس نصیب‌مان گردد.

منبع: www.asriran.com

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.