پس از ترک رابطۀ عاطفی چه باید کرد؟

گزارشگر:دو شنیه 22 اسد 1397 ۲۱ اسد ۱۳۹۷

mandegar-3پس از یک رابطۀ از دست رفتۀ عاطفی در موقعیتی قرار می‌گیرید که احساس می‌کنید هر طور که شده باید فکر و خاطرۀ تان را از او پاک کنید. اما این‌که بگویید «دیگر به او فکر نخواهم کرد» چارۀ مشکل شما نیست. چون این فکرها نمی‌توانند متوقف شوند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران بانو، در واقع شما هرگز نمی‌توانید به‌طور کامل از این فکر و خواسته رها شوید. ممکن است بتوانید آن را کنترل کنید اما قطعاً نمی‌توانید کاملاً فراموشش کنید. برای فراموش کردن و شروع زندگی بدون او باید انرژی، وقت و حوصله زیادی داشته باشید. شما دائماً وسوسه می‌شوید که به عشق از دست رفتۀ ‌تان فکر کنید و خودتان را غرق رؤیای او کنید و این تلاش‌ها شما را برای فراموشی با شکست مواجه می‌کند.
این راه‌کارها تسکین‌دهنده هستند و می‌توانند وضعیت شما را تا اندازه‌یی بهبود دهند. توقع نداشته باشید که با این روش‌ها همه چیز را فراموش کنید زیرا هیچ پاک‌کنی وجود ندارد که خاطرات شما را به کلی محو کند. اما با این راهکارها می‌توانید کمی آرام بگیرید و زنده‌گی روزمرۀ ‌تان را که به‌شدت تحت تأثیر این مسأله قرار گرفته است، ادامه دهید:
خوب بخوابید. قطعاً برای یک خواب خوب شما باید راه‌کارهای آن را بلد باشید. به‌جز این راهکارها سعی کنید طی روز آن‌قدر خسته شوید که شب وقت کافی برای فکر کردن نداشته باشید.
نوشیدن الکل یا مصرف روان گردان و داروهای خواب‌آور عادت‌های مخربی هستند که افراد پس از یک رابطۀ شکست خورده ممکن است برای رهایی، یا برای تمرکز بیشتر بر آن استفاده کنند. سعی کنید به مرور این عادت‌ها را ترک کنید.
بیش‌تر ورزش و فعالیت بدنی داشته باشید. برای این‌ که کمتر فکر کنید فعالیت‌های جمعی انجام بدهید. ایروبیک بهتر از بدن‌سازی است چون شما را در یک فعالیت جمعی قرار می‌دهد. لازم است که هر روز یا حداقل ۵ روز در هفته ورزش کنید.
هر کسی یک راه برای آرام کردن ذهنش می‌شناسد. وقتی فکرها به شما هجوم می‌آورند به جای فرو رفتن در این افکار که همواره با ترس و اضطراب فراوانی هستند ذهن ‌تان را با فعالیتی آرام بخش به سمت دیگری هدایت کنید.
استرس و اضطراب را درمان کنید. و از تکنیک‌های کاهش اضطراب استفاده کنید.
افکارتان را بنویسید. نوشتن یک فعالیت شفا بخش است. هیچ چیز به اندازه نوشتن به‌شما کمک نمی‌کند که ذهن‌تان را بشکافید. با نوشتن افکاری که نمی‌توانید به کسی بگویید حال خودتان را بهتر کنید. بهتراست یادداشت‌هایتان را نگه ندارید.
اگر افسرده هستید یا نمی‌توانید زنده‌گی روزمره‌ تان را به شکل طبیعی دنبال کنید حتماً به فکر درمان خودتان باشید.
به خودتان اجازه بدهید فقط زمان محدودی از روز را به او فکر کنید. ۲۰ دقیقه در روز برای این کار کافی است. در هر زمان دیگری به خودتان یادآوری کنید که «حالا وقتش نرسیده و نمی‌توانم الان به تو فکر کنم.»
اگر رابطه شما بر اثر یک حادثه جدی مثل مرگ از دست رفته است و نمی‌توانید افکارتان را در مورد این فرد هدایت کنید و در شرایطی که فکر کردن باعث مشکلاتی در خواب، تغذیه، سلامت جسمی، تمرکز و روابط‌‌‌‌تان با دیگران شده است باید به فکر درمان خودتان باشید. فکر کردن به دیگری نباید ارتباط شما را با دیگران دچار مشکل کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.