چه‌گونه مرد محبوب‌مان را برای ازدواج راضی کنیم؟ (ویژۀ بانوان)

/

دو شنبه ۲۱ ثور ۱۳۹۴

 

mnandegar-3بخش نخست

هر بار که پشت میز رستورانت، روبه‌روی او می‌نشینید، گمان می‌کنید که در یک جلسۀ خواستگاری قرار گرفته‌اید و این‌بار است که پیشنهاد آشنا شدنِ خانواده‌ها و رسمی شدنِ ارتباط را مطرح می‌کند. از اولین‌باری که چنین انتظاری را داشته‌اید، ماه‌ها یا سال‌ها گذشته و مردی که روزی شبیه شاهزادۀ رؤیاهای‌تان بود، هنوز هیچ حرفی از ازدواج نزده. گاهی دل‌تان می‌خواهد تمام کلیشه‌ها را کنار بگذارید و خودتان از او خواستگاری کنید و گاهی آن‌قدر از این رابطه دل‌زده می‌شوید که دل‌تان می‌خواهد این قرار، آخرین ملاقاتِ شما باشد.
اگر شما هم این روزها را تجربه کرده‌اید، این‌بار راه‌هایی که ما پیشنهاد می‌کنیم را برای راضی کردنِ او به ازدواج امتحان کنید.

تکلیف‌تان را روشن کنید
اگر می‌خواهید فردی که دوستش دارید را به ازدواج راضی کنید، قبل از هرچیز باید بدانید که در کجای این رابطه قرار دارید. آیا شما و او در زمان شروعِ رابطه یا پس از آن، محدوده‌یی را برای این ارتباط مشخص کرده‌اید؟ آیا حرفی از ازدواج میان شما رد و بدل شده یا برنامه‌یی در این مورد ریخته‌اید؟ برای آن‌که به سمت ازدواج قدم بردارید، باید بدانید چرا با این شخص ارتباط دارید و چرا این رابطه را ادامه می‌دهید. گذشته از این، باید از خود بپرسید که آیا او هم مانند شما هدف‌دار به ارتباط می‌نگرد یا خیر؟
مطمین‌ترین اقدامی که می‌توانید بکنید این است که از همان آغاز هدف‌تان را مشخص کنید و با فرد مقابل‌تان در این مورد به توافق برسید. روشن بودن تکلیف هر دوی شما، بسیاری از مشاجراتی که ممکن است در این دوران میان شما فاصله بیندازد را از میان می‌برد و از آن‌جا که هر دوی شما برای هدفی مشترک انرژی صرف کرده و تلاش می‌کنید، مانع از دل‌سردی و تردیدتان می‌شود.

هیچ‌وقت از مردها خواستگاری نکنید!
اگر از روزهای اول رابطه عبور کرده‌اید و هیچ هدف و فرجامی را هم تعریف نکرده‌اید، باید راه‌های دیگری را امتحان کنید. اگر هرچه صبر هم کنید خبری از پیشنهاد ازدواج نمی‌شود، بهتر است به صورت نا محسوس خواستۀتان را بیان کنیـد. شاید پیشنهاد مستقیم ازدواج از طرف یک خانم در جوامعی مثل ما کاری درست نباشد و آغازگر مشکلات دیگری در رابطه شود، اما یک پیشنهاد غیرمستقیم، می‌تواند شما را چند قدمی جلوتر ببرد و تکلیف‌تان را تا اندازه‌یی روشن‌تر کند. اگر شما به یک مرد به صورت مستقیم پیشنهاد ازدواج دهید، معمولاً حالات دفاعی به خود می‌گیرد و عقب‌نشینی می‌کند؛ بنابراین بهتر است زمینه را مهیا کنید و کمی به انتظار بنشینید. برای شروع می‌توانید به ایده‌هایی که در زمینۀ ازدواج دارید اشاره کنید یا از این‌که ارتباط هدف‌دار را می‌پسندید صحبت کرده و به عکس‌العمل‌های او خوب توجه کنید. اگر مردی که حرف‌های شما را می‌شنود، صحبت را عوض کرد یا نشان داد که کاملاً عکسِ شما فکر می‌کند، بهتر است وقتِ خود را تلف نکنید!

منبع: پرشین‌پرشیا

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.