چه مواد غذ ایی را در فصل پا ییز بیشتر مصرف کنیم؟

دو شنبه 15 عقرب 1396/

mandegar-3این روزها هوا در حال سرد شدن است، اما جالب است بدانید مصرف برخی از مواد غذایی می‌تواند نقش بسیار مهمی در افزایش تحمل افراد در برابر سرمای هوا در روزهای پاییزی داشته باشد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید با تهیه فهرستی از مواد غذایی پاییزی و مصرف آنان در این فصل از خوردن بیشتر لذت ببرید.
سیب یکی از محبوب‌ترین میوه‌های پاییزی است که خوردن آن به صورت خام یا پخته شده توصیه می‌شود. این میوه سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و بهتر است آن را با پوست بخورید زیرا در پوست آن ماده‌یی وجود دارد که برای قلب مفید است.
خرما نیز میوه‌یی بسیار کم‌چرب و منبع خوبی برای تامین فیبر و پتاسیم مورد نیاز بدن است.
گریپ‌فروت بیش از ۷۵ درصد ویتامین C موردنیاز بدن را تامین می‌کند و منبع غنی از لیکوپن است. این رنگدانه‌های قرمزرنگ برای جلوگیری از سرطان نقش بسیار مهمی دارند، همچنین در این میوه مقدار زیادی پکتین وجود دارد که می‌تواند موجب کاهش کلسترول بدن شود. اگر به خوردن میوه‌های ترش‌مزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از نوشیدن یک گیلاس آب گریپ‌فروت که سرشار از آنتی‌اکسیدان است لذت ببرید و اگر ترش بودن آب این میوه برای شما چندان لذت‌‎بخش نیست، می‌توانید آن را همراه با انواع مغزها و خشک‌بار مصرف کنید. کیوی منبع غنی از پتاسیم و مس است و در مقایسه با مالته، ویتامین C بیشتری دارد. شما می‌توانید از این میوه به عنوان یک طعم‌دهنده برای انواع مختلفی از غذاها استفاده کنید یا این که آن را همراه با میوه‌های دیگری مانند توت‌زمینی، مالته یا آناناس بخورید.
بافت دانه دانه ریز داخل ناک و همچنین آب‌دار بودن این میوه، موجب شده است تا این میوه به عنوان یکی از خوش‌طعم‌ترین میوه‌ها شناخته شود. ناک منبع خوبی از ویتامین C و مس است و مصرف آن به صورت خام یا پخته شده می‌تواند برای سلامت بدن مفید باشد. همچنین کینو از جمله مرکبات خوش‌طعم و منبع سرشار از ویتامین C و بتاکاروتن است. بادام، خرما و عسل از جمله مواد غذایی مناسب برای ترکیب با این میوه هستند و اگر آب نارنگی را با سرکه ترکیب کنید یک چاشنی بسیار خوش‌طعم در اختیار دارید.
از طرفی دیگر، گلپی سبز هم یک انتخاب خوب برای این فصل است که گرچه اندکی تلخ‌مزه است، اما اگر آن را به طور صحیح آماده کنید طعم بسیار خوبی خواهد داشت. نیم گیلاس از گلبی ویتامین K مورد نیاز روزانه بدن را تامین می‌کند و می‌تواند منبع مناسبی برای جذب اسیدفولیک و آهن مورد نیاز بدن باشد. شلغم ازجمله ریشه‌های خوراکی سبزیجات است که می‌تواند در روزهای پاییزی جانشین مناسبی برای ملی سرخک و کلپی باشد. شلغم منبع عالی از ویتامین‌های A، K و همچنین اسیدفولیک است و برای طعم دادن به آن می‌توانید از رازیانه، خرده نان و شکر قهوه‌یی استفاده کنید.
کدومسمای پاییزی برخلاف نوع تابستانی‌اش مزه شیرین‌تری دارد و پوسته ضخیمی دارد که نگهداری آن را برای طولانی‌مدت امکان‌پذیر می‌سازد. کدومسما سرشار از امگا ـ ۳ است و منبع خوبی برای تامین ویتامین A مورد نیاز بدن خواهد بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.