۱۰ دلیل ورشکسته‌گی کسب‌وکارهای کـــــوچک

گزارشگر:7 دلو 1392 ۶ دلو ۱۳۹۲

بخش دوم و پایانی

mandegar-3ـ نداشتن انعطاف‌پذیری لازم
صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌دانند که یک رقیب بزرگ‌تر با میزان نقدینه‌گی بالاتر و تعداد کارمندان بیشتر، می‌تواند رقیبی بسیار جدی برای آن‌ها باشد. هرگز فراموش نکنید که انعطاف‌پذیر باشید. کالا، روند فعالیت و بازاریابی خود را به گونه‌یی تطبیق دهید که بتوانید با رقبای بزرگ رقابت کنید.

۷ـ نادیده گرفتن قدم بعدی
اجازه ندهید روند حرکت کاری شما کند و آهسته شود. مطمین شوید که شما و کارمندان‌تان بر روی حمایت و دادن خدمات به مشتری، تأکید لازم را می‌کنید.

۸ـ سعی در انجام دادن تمام امور به‌طور کامل و بی‌عیب‌ونقص
اکثر بازرگانان از ذکاوت لازم برای کار و تجارت برخوردارند. اما اداره کردن یک کسب و کار کوچک، پیچیده‌گی‌های خاص خود را دارد. سعی نکنید که همه کارها را خودتان انجام دهید و بخواهید که تمام کارها کامل و بدون نقص انجام شود. اگر می‌خواهید دانش و آگاهی خود را در مورد کارتان افزایش دهید، کتاب‌های تخصصی در این زمینه را بخوانید و حتماً با یک کتاب‌دار خوب مشورت کنید.
هنگام پیش آمدن مشکلات حقوقی، به جای تکیه بر دانش شخصی خود، سعی کنید از یک وکیل مجرب کمک بگیرید. توصیه می‌شود یک وکیل وارد به امور تجارت و بازرگانی برای امور حقوقی شرکت خود داشته باشید.

۹ـ رییس در حد عالی، کارمندان در حد معمولی
نمونه‌هایی از ورشکسته‌گی برخی از شرکت‌ها حاکی از این است که چه‌گونه یک کسب و کارِ موفق و منسجم که صاحب آن بسیار آگاه و علاقه‌مند به شغلِ خود است و معلومات وی در زمینه کاری‌اش در سطح عالی است، با داشتن کارکنانی بی‌تجربه و بی‌انگیزه می‌تواند سقوط کند و دچار ورشکسته‌گی شود. اطمینان حاصل کنید که حتماً کارکنان شما هم از دانش و مهارت‌های لازم برخوردار هستند.

۱۰ـ رشد کنترول‌نشده
یک تجارت کوچک که خیلی ساده و سریع رشد می‌کند، می‌تواند موجبات ورشکسته‌گی خود را فراهم آورد.
اگر تولید کالای شما همگام با تقاضای لازم در بازار نباشد، رشدی که شما به عنوان صاحب تجارت توقع دارید و از آن خشنود هستید، می‌تواند موجودیت تجارت و سرمایه شما را تهدید کند. سعی کنید به رشد مورد نظر و پیش‌بینی شده در برنامه‌های خود برسید. اطمینان حاصل کنید که هرگز کنترول رشد تجارت و کسب و کارتان از دست‌تان خارج نشود.

منبع: modiresabz.com

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.