۵ دلیلِ خوب برای مصرفِ تخم مرغ

گزارشگر:یک شنبه 7 سنبله 1395 ۶ سنبله ۱۳۹۵

بخش نخست/
mandegar-3برخلاف گذشته که تخم مرغ به عنوان یک مادۀ غذایی نامناسب تلقی می‌شد، امروزه متخصصان معتقدند که این «بیضی خوشمزه» ارزش غذایی زیادی دارد.
تخم مرغ برای سلامتی بدن بسیار مفید است. تخم مرغ را به‌صورت کامل مصرف کنید؛ زیرا ۹۰ درصد کلسیم و آهنِ آن در زردۀ آن و نصف پروتئین‌های آن در سفیده می‌باشد.
اگر علاقۀ چندانی به تخم مرغ ندارید و این مادۀ غذایی را از برنامۀ غذایی‌تان حذف کرده‌اید، این ۵ دلیل تلنگری خواهد بود تا نظرتان راجع به آن عوض شود.

تخم مرغ سرشار از ویتامین است
همین تخم مرغِ کوچک حاوی ویتامین‌های ضروریِ متفاوتی است که برای سلامت بدن لازم هستند از قبیل:
ویتامین B۲ که باعث می‌شود بدن مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند.
ویتامین B۱۲ که برای تولید گلبول‌های قرمز ضروری است.
ویتامین A یا همان رتینول که قوۀ بینایی را تقویت می‌کند.
ویتامین E که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. رادیکال‌های آزاد به سلول‌ها و بافت‌های بدن آسیب می‌زند که دلیل اصلی ابتلا به سرطان است. باید بدانید که ویتامین A و B۲ همچنین برای رشد مفیدند. حتماً به کودکان‌تان تخم مرغ بدهید. مصرف تخم مرغ برای رشد آن‌ها بسیار مفید است.

تخم مرغ همیار لاغری است
حتماً تعجب کرده‌اید؟ تخم مرغ را چه به لاغری؟!… بدون شک پیش از این بارها شنیده‌اید که تخم مرغ باعث چاقی می‌شود یا برای سلامتی مضر است. اما باید بدانید که نتایج پژوهشی که در Rochester Center for Obesity Research انجام شده، نشان می‌دهد مصرف تخم مرغ برای صبحانه باعث می‌شود که ۴۰۰ کالری کمتری دریافت کنید. این میزان کاهش کالری به این معنی است که در ماه ۱,۳ کیلوگرم وزن کم می‌کنید.
احتمالاً دلیل این مسأله این است که تخم مرغ احساس سیریِ طولانی‌مدتی تولید می‌کند و بعد از خوردن آن شما نیازی به مصرف میان‌وعده احساس نخواهید کرد. درست است که تخم مرغ حاوی کلسترول است، اما هیچ دلیلِ قانع کننده‌یی وجود ندارد که تخم مرغ میزان کلسترول خون را افزایش می‌دهد.

تخم مرغ سرشار از مواد معدنی ضروری است
تخم مرغ سرشار از آهن، روی و فسفر است که بدن به آن‌ها نیاز فراوانی دارد. خانم‌ها بعد از عادت ماهیانه، این مواد معدنی را از دست می‌دهند و باید آن را جبران کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.