۹ روش برای سوزاندن سریعِ چربی‌های اضافی

گزارشگر:14 ثور 1393 ۱۳ ثور ۱۳۹۳

mnandegar-3۱٫ چای سبز
بیشتر مردم فقط از خاصیت ضدسرطانی بودنِ چای سبز آگاهی دارند، اما این ماده، متابولیسمِ بدن را نیز افزایش می‌دهد. افرادی که سه بار در طول روز چای سبز می‌نوشند، متابولیسم بدن‌شان حدود ۴ درصد افزایش می‌یابد. این شاید به این دلیل است که چای سبز حاوی کاتچین است که باعث افزایش سوخت‌وساز بدن و ترشحات کیمیاییِ مغز می‌شود.

۲٫ وزنه زدن
ورزش با دستگاه‌های بدن‌سازی، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای سوزاندن چربی‌های اضافۀ بدن است. این دستگاه‌ها باعث افزایش سوخت‌وساز بدن می‌شوند و مقدار زیادی از کالری را می‌سوزانند. وزنه زدن، یکی از بهترین وسایل و تمرینات است. وزنه زدن باعث می‌شود حتا دو ساعت پس از ورزش هم متابولیسم بالایی داشته باشید. فقط کافیست روزانه ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید. نتیجۀ آن را خیلی سریع می توانید لمس کنید.

۳٫ مصرف آهن
اگر آهن خونِ شما کم باشد، نمی توانید آکسیجن کافی به سلول‌های بدنِ خود برسانید و نتیجۀ آن، کاهش سوخت‌وساز بدن است. بیشتر مولتی‌ویتامین‌ها حدود ۱۸ میلی گرم آهن در خود دارند. اگر تمایلی به مصرف قرص‌های مکمل ندارید، می‌توانید غذاهایی هم‌چون گوشت قرمز، مرغ، غلات و سویا مصرف کنید که سرشار از آهن هستند. اگر چاق هستید و احساس ضعف دایمی دارید، حتماً به پزشک مراجعه کنید. احتمالاً دچار کم‌خونی هستید.

۴٫ آب زیاد بنوشید
وقتی در یک زمان حدود دو لیوان آب می‌نوشید، متابولیسم بدن شما حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. برای سریع‌تر سوزاندن چربی‌های اضافه، روزانه باید ۱٫۵ لیتر آب بنوشید. با این کار می‌توانید ۱۷ هزار و ۴۰۰ کالری را در طول یک‌سال (حدود ۲٫۵ کیلوگرام) بسوزانید.

۵٫ آزمایش تیرویید بدهید
آیا سوخت‌وساز بدنِ شما پایین است؟ شاید تیرویید پُرکار یا کم‌کار دارید. غدۀ تیرویید، مسوول سوخت‌وساز بدن است و اختلال در کارکرد این غده، موجب چاقی یا لاغریِ زیاد می‌شود. برای این منظور باید نزد پزشک بروید و آزمایش بدهید. اگر این مشکل را داشته باشید، با مصرفِ دارو می‌توانید آن را برطرف و متابولیسم بدنِ خود را به حالت عادی بازگردانید.

۶٫ ورزش های روزانه
اگر هر روز تمرین‌های ورزشی سنگین داشته باشید، می‌توانید متابولیسمِ بدن خود را افزایش دهید. به طور مثال، با انجام روزانۀ حرکاتِ ایروبیک می‌توانید چربی بیشتری بسوزانید و خیلی سریع‌تر وزن کم کنید. یا مثلاً اگر ۱۰ دقیقه روی تردمیل راه می‌روید، هر ۵ دقیقه حدود ۳۰ ثانیه با سرعتِ بالا بدوید. هر ۵ دقیقه یک بار شیبِ تردمیل را بالا بیاورید.

۷٫ مصرف لبنیات
افردی که از شیر، ماست و پنیرهای کم‌چرب استفاده می‌کنند، حدود ۷۰ درصد بیشتر از افرادی کالری می‌سوزانند که لبنیات را از رژیم غذاییِ خود حذف کرده‌اند. لبنیات سرشار از کلسیم است و نباید آن را از غذای خود حذف کنید. برای جلوگیری از چاقی می‌توانید از انواع کم‌چرب استفاده کنید.

۸٫ ورزش جدیدی انجام دهید
آیا هر روز صبح یا غروب پیاده‌رویِ تند انجام می‌دهید؟ می‌دانید هر چه‌قدر کاری را بیشتر انجام دهید، بدن بیشتر به آن عادت می‌کند و در نتیجه کالری کمتری می‌سوزاند؟ اگر می‌خواهید متابولیسم بدن خود را افزایش دهید و وزن زیادی کم کنید، هر چند وقت یک‌بار ورزش خود را تغییر دهید. باید در نظر داشته باشید اگر ورزشی انجام می‌دهید که فقط چند عضو مشخصِ بدن درگیرِ آن هستند، زحمت زیادی نمی‌کشید. باید سعی کنید به همۀ بافت‌های بدنِ خود آکسیجن برسانید.

۹٫ ماهی مصرف کنید
افرادی که زیاد ماهی مصرف می‌کنند، لپتین کمی دارند. این بسیار خوب است، زیرا لپتین زیاد باعث کاهش سوخت‌وسازِ بدن می‌شود. سعی کنید در طول هفته، سه تا چهار وعده ماهی‌ مصرف کنید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.