داکتر عـبدالله عـبدالله: اعتماد مردم را در برابر هیچ امتیازی معامله نمی‌کنیم!

1 سنبله 1393/

داکتر عبدالله عبدالله رهبر تیم اصلاحات و همگرایی می‌گوید: اگر توافقی که میان دو نامزد ریاست جمهوری با میانجی‌گری وزیر خارجه امریکا به دست آمده به معنای امتیازی‌خواهی تیم بازنده باشد؛ از نظر وی این پروسه از همین لحظه ختم است.
داکتر عبدالله عبدالله که به روز پنجشنبه(۳۰اسد) در نشست سران رهبران تیم اصلاحات و همگرایی در جمع هزارن تن از هوادارنش سخن می‌گفت، تشکیل حکومت وحدت ملی را به خیر مردم افغانستان خواند.mnandegar-3
رهبر تیم اصلاحات و همگرایی بیان داشت که پروسۀ سیاسی‌یی که نمایندگان هر دو تیم در این روزها به خاطر ایجاد حکومت وحدت ملی روی آن کار می‌کنند به معنای امتیاز طلبی نیست.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح نمود: « از گامی که در پروسۀ سیاسی گذاشته‌ایم پیشیمان نیستیم، اما غلط فهمی و سوءتفاهم هم نباید در این زمینه باشد. اگر معنای این پروسه این باشد که یک تیم برنده است و تیم بازنده یک چیزی می‌خواهد و تیم برنده آن را نمی‌دهد اگر معنایش چنین باشد از همین لحظه پروسه قطع و ختم است».
داکتر عبدالله عبدالله یکبار دیگر به تفتیش شفاف و عادلانه آرای انتخابات دور دوم ریاست جمهوری تأکید کرده و گفت: « ما به مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که منظور ما از تفتیش آرای یک نمایش نبوده و نیست».
به گفتۀ آقای عبدالله: تفتیش آرا با مشکلاتی روبرو بوده و ناظرین تیم اصلاحات و همگرایی با مسایلی برخورده اند که باید به زودترین فُرصت به آن‌ها جواب داده شود.
او خاطر نشان ساخت: « ما از هر قدم پروسۀ تفتیش نظارت می‌کنیم و در نتیجۀ آن تصمیم می‌گیریم این را ما امروز راه دفاع از حق مردم و حمایت از رأی مردم دانسته ایم».
این نامزد ریاست جمهوری با بیان این مطلب که تیم اصلاحات و همگرایی متعهد به دفاع از رای پاک مردم است افزود: « ما هیچ امتیازی نداریم جز امتیاز اعتماد مردم و اعتماد مردم را در بدل هیچ امتیازی معامله نمی‌کنیم. این حرف واضح و روشن ماست».
محمد محقق معاون دوم داکتر عبدالله عبدالله با اشاره به تقلبات گسترده انتخابات در دور انتخابات ریاست جمهوری، تیم اصلاحات و همگرایی را برنده دور اول و دوم انتخابات خواند.
آقای محقق اظهار داشت که تنها کسی می‌تواند در افغانستان ثبات و امنیت را تأمین کند که رأی پاک و واقعی مردم را با خود داشته باشد.
او با بیان یک داستان کوتاه به کنایه به تیم رقیب اش گفت: « هر کس بدون رأی مردم قدرت را در اختیار گیرد؛ مانند اسب جولا{ شرح یک داستان عامیانه} پس از یک شب بادش خالی می‌شود و از قدرت می‌افتد».
معاون دوم داکتر عبدالله گفت: « انتخابات را ما بردیم. از تیم مقابل می‌خواهیم که بیایند! مطابق همان فیصله نامه، شورای اجراییه با صلاحیت‌های بالا در اختیارشان است».
این گفته‌ها در حالی مطرح می‌گردد که نمایندگان هر دو ستاد انتخاباتی در چارچوب کمیسیونی(کمیسیون وحدت ملی) از یک هفته بدین‌سو گفت‌و گوهای شان را پیرامون ساختار و چگونگی تشکیل حکومت وحدت ملی آغاز کرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.