بنیانگذار لشکر جنگوی محاکمه شد

/

ملک اسحاق موسس و رهبر لشکر جنگوی که دو روز پیش در پاکستان دستگیر شد، با حکم دادگاه به مدت ۱۴ روز روانه زندان لاهور شد.
ملک اسحاق پس از دستگیری تحت تدابیر شدید امنیتی به یک دادگاه محلی منتقل شد و دادگاه نیز حکم بازداشت ۱۴ روزه وی را در زندان “کوت لکپت” لاهور صادر کرد.
اسحاق پنجشنبه شب در حالی که از عربستان به پاکستان بازگشته بود در فرودگاه بین‌المللی لاهور دستگیر و به مکان نا‌معلومی انتقال یافت.
منابع اطلاعاتی پاکستان مدعی هستند که ملک اسحاق از آغاز سفر خود به عربستان تحت‌نظر نیروهای اطلاعاتی پاکستان بوده و به محض ورود به پاکستان دستگیر و در اختیار سازمان اطلاعات این کشور قرار گرفت.
گفته می‌شود که ملک اسحاق به اتهام سخنرانی فرقه‌گرایانه دستگیر شده است.
اسحاق در سخنرانی ماه گذشته خود در منطقه “نشتر کالونی” شهر لاهور، روزه‌داران را علیه برادران مسلمان خود از جمله شیعیان تحریک کرد.
به گفته مقامات پولیس، در همان زمان پرونده‌ای علیه وی تشکیل شد که بعد از تکمیل پرونده و اثبات جرم وی، دادگاه دستور دستگیری اسحاق را صادر کرد.
اسحاق تیرماه سال گذشته پس از تحمل ۱۴ سال حبس و در حالی که ۴۴ پرونده جنایی و تروریستی بر ضد وی تشکیل شده بود به قید وثیقه از زندان آزاد شد و بلافاصله پس از آزادی فعالیت‌های تفرقه‌افکنانه خود را ازسر گرفت.
وی پس از آن نیز به مدت ۲ ماه در زندان “رحیم یار خان” زندانی و سپس آزاد شد.
طبق گزارش پولیس، لشکر جهنگوی بیشترین فعالیت را در کشتار پیروان دیگر فرقه‌های اسلامی در پاکستان دارد و در حال حاضر با برقراری ارتباط با طالبان پاکستان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.
به نوشته برخی رسانه‌های پاکستانی، هدف اسحاق از سفر به عربستان، جلب رضایت این کشور برای پشتیبانی مالی و تدارکاتی از این گروه بوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :