دو حزب بزرگ پاکستان ایتلاف کردند

/

حزب حاکم مردم پاکستان و حزب متحده قومی برای شرکت در انتخابات عمومی آینده با یکدیگر ایتلاف کردند.
رهبران و اعضای این دو حزب برای مشخص کردن نحوه شرکت در انتخابات عمومی آینده در محل اقامت رییس‌جمهور پاکستان در کراچی نشست ویژه‌یی برگزار کردند.
آصف علی زرداری رییس‌جمهور در این جلسه گفت: حزب مردم و حزب متحد قومی شرکای ایتلافی یکدیگر هستند و به شکل یک ایتلاف و به‌طور مشترک در انتخابات آتی پاکستان شرکت می‌کنند.
وی افزود: حزب مردم و حزب متحده قومی با کمک یکدیگر با دسیسه‌ها مقابله و با همکاری یکدیگر ثبات و امنیت کراچی را تأمین می‌کنند.
رییس جمهور پاکستان تأکید کرد که برقراری امنیت جزو اولویت‌های حزب مردم است.
در این نشست مقرر شد تا جزئیات همکاری انتخاباتی بین حزب مردم و حزب متحده قومی تا یک ماه آینده مشخص می‌شود.
در این جلسه دکتر فاروق ستار معاون حزب متحده قومی ،بابر غوری و دکتر صغیر از جانب حزب متحده قومی و دکتر عشرت العباد سروزیر ایالت سند، دکتر عاصم حسین، پیر مظهر الحق، ایاز سومر و قادر پتیل به نمایندگی از حزب مردم شرکت داشتند.
خبر ایتلاف احزاب بزرگ و شرکای دولت پاکستان در حالی انتشار می یابد که روز گذشته رهبر تشکل «اهل حدیث» پاکستان ضمن تأکید بر اتحاد احزاب و گروه‌های وابسته به اپوزیسیون برای جلوگیری از قدرت گرفتن دوباره زرداری خواهان تشکیل گروه «شورای اتحاد» برای ائتلاف احزاب مذهبی جهت شرکت در انتخابات شد.
پروفسور ساجد میر رهبر تشکل مذهبی جمعیت اهل حدیث پاکستان با سیاسی خواندن تلاش برای تشکیل ایالت «پنجاب جنوبی» خواهان تشکیل گروه «شورای اتحاد» برای ائتلاف احزاب مذهبی شد.

اشتراک گذاري با دوستان :