افغانستان جایزۀ فدراسیون فوتبال «مشتاق» را کسب کرد

گزارشگر:شنبه 11 عقرب 1396 ۱۰ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون‌های فوتبال کشورهای آسیایی را به خاطر فعالیت‌ها و تلاش‌های‌شان در راستای بهبود ورزش فوتبال در آن کشورها، مورد ستایش قرار داد.
فدراسیون فوتبال افغانستان در این میان توانست جایزۀ «آزمند یا مشتاق» ۲۰۱۷ را به خاطر تلاش‌هایش در راستای بهبود و ترویج آن ورزش در افغانستان کسب کند.
در این گردهمایی سالانه در بنکاک، برعلاوۀ افغانستان کشورهای چون ایران، جاپان، چین و امارات متحدۀ عرب نیز در عرصه‌های مختلف مورد ستایش کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفتند.
یوسف السرکال، رییس فدراسیون فوتبال امارات متحدۀ عربی جایزۀ «الماس آسیا» را از آن خود کرد و فدراسیون فوتبال ایران جایزۀ «الهام‌بخش» را به دست آورد.
این جوایز به هدف تشویق و قدردانی از فعالیت‌های فدراسیون‌های فوتبال به ویژه در کشورهای جهان سوم تفویض می‌شود تا باشد در کنار قدردانی از فعالیت‌های آنان، برای انجام کارهای بیشتر تشویق گردند.
فدراسیون فوتبال جاپان در ۲۰۱۷ جایزۀ «فدراسیون رویایی» را کسب کرد و ویتنام جایزۀ «فدراسیون در حال توسعه» را از آن خود کرد.
در بخش فوتبالِ پایه که هدف آن رشد و ترویج فوتبال در میان نسل نوجوان کشورهای جهان سوم می‌باشد، جایزۀ «آزمند یا مشتاق» به فدراسیون فوتبال بوتان اختصاص یافت و جایزۀ «در حال توسعه» به سنگاپور و چین هم توانست جایزۀ «الهام‌بخش» رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا را از آن خود کند.
بهترین مربی سال ۲۰۱۷ در بخش زنان به اساکو تاکاکورا از جاپان اختصاص یافت و تاکافومی هوری، هم میهن خانم تاکاکورا جایزۀ بهترین مربی مرد ۲۰۱۷ را از آن خود کرد.
بهترین بازیکن فوتسال ۲۰۱۷ به علی اصغر حسن‌زاده از ایران تفویض گردید؛ بهترین بازیکن فوتبال آسیا در بخش زنان سامانتا کر از آسترالیا و مرد سال فوتبال آسیا عمر الخربین از سوریه انتخاب شدند.
تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان در جام بین‌المللی چین حایز مقام دوم شد. فدراسیون فوتبال افغانستان پس از ۲۰۱۴ که جایزۀ «بازی جوان‌مردانه» را از آن خود کرد، تا هنوز به کدام جایزه‌یی دست نیافته بود.
جایزۀ فدراسیون مشتاق یا آزمند در حالی به افغانستان اختصاص می‌آبد که فدراسیون فوتبال افغانستان در ۲۰۱۷ دست آوردهای چشم‌گیری به همراه داشت.
تیم ملی فوتبال ۱۶ سال افغانستان برای نخستین‌بار به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ آسیا در مالیزیا راه یافت.
فوتبال ساحلی افغانستان در رقابت‌های جام بین‌المللی در چین به مدال نقره دست یافت و تیم فوتسال فغانستان نیز توانست در رقابت‌های المپیکی آسیایی، در چهار بهترین قرار گیرد و بهتر از تیم های قدرتمند بدرخشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.