تیم افغانستان؛ دو قهرمانی در دو هفته

گزارشگر:دوشنبه 13 قوس 1396 ۱۲ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3تیم کرکت افغانستان، در مسابقات بین‌القاره‌یی، تیم امارات متحدۀ عرب را شکست داد و جام قهرمانی این رقابت‌ها را به دست آورد.
با آنکه تیم امارات متحدۀ عرب در دور دوم بتینگ، آغاز خوبی داشت و طوری معلوم می‌شد که رقابت به سوی مساوی شدن به پیش می‌رود، اما راشد خان، بالر جوان افغانستان، این تصور را برهم زد و برای هم تیمان خود، پیروزی به ارمغان آورد.
راشد خان سه بازیکن تیم حریف را در دور نخست و پنج بازیکن آن را در دور دوم از بازی حذف کرد که با این کارنامه‌اش، در پایان بازی «مرد میدان» نیز برگزیده شد.
در بخش بتینگ، سه بازیکن افغانستان توانستند هر یک، صد دوش را تکمیل کنند. احسان‌الله جنت توانست بیشترین دوش‌ها را انجام دهد و ۱۲۴ امتیاز کمایی کند؛ پس از او، اصغر ستانکزی کپتان تیم ۱۱۴ امتیاز، و رحمت شاه زرمتی ۱۰۳ امتیاز به دست آوردند.
این دومین بار است که تیم افغانستان، جام قهرمانی رقابت‌های بین‌القاره‌یی کرکت را به دست می‌آورد. پیش از این، افغانستان در سال ۲۰۱۳ به این مقام دست یافته بود.
این همچنان آخرین باری بود که تیم کرکت افغانستان، به حیث تیم درجه دومِ شورای بین‌المللی کرکت، در بازی‌های چهار روزه اشتراک ورزید. افغانستان اکنون عضویت کامل شورای بین‌المللی کرکت را به دست آورده و انتظار می‌رود که در آغاز سال آینده، برای انجام نخستین بازی مسابقۀ تیست یا پنج روزه، در برابر تیم زیمبابوی به میدان برود.
پیش از این بازی‌ها، تیم جوانان افغانستان در مسابقات جام آسیا، شکست فاحشی به تیم پاکستان وارد آورد و جام قهرمانی را حاصل کرد.
بازی‌های آینده
تیم کرکت افغانستان به روزهای پنجم، هفتم و دهم همین ماه با تیم آیرلند سه مسابقۀ بین‌المللی خواهد داشت. این بازی‌ها در ستدیوم شارجۀ امارات متحدۀ عرب برگزار خواهد شد که «هوم گراوند» یا ورزشگاه خودی تیم افغانستان محسوب می‌شود. پس از کسب عضویت شورای بین‌المللی کرکت، این نخستین سیریز یا سلسلۀ بازی‌ها میان افغانستان و آیرلند خواهد بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.