تیم بایرن مونیخ قهرمان لیگ فوتبال اروپا شد

/

در بازی تیم‌های بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند، گرچه دورتموندی‌ها بازی بهتری ارایه کردند، اما یک گل بازیکن هالندی بایرن مدت کوتاهی پیش از پایان بازی، پیروزی را برای این تیم به ارمغان آورد.
بازیکنان تیم دورتموند در برابر ۸۶ هزار تماشاگر در استدیوم ویمبلی لندن، از همان آغاز بازی شروع به ایجاد مزاحمت کردند. آن ها سعی کردند توپ را از چنگ بازیکنان خط دفاع بایرن در بیاورند.
دورتموند از همان آغاز به شدت در پی فرصتی برای گل زدن بود؛ در دقیقه چهاردهم مانویل نویر از تیم بایرن مونیخ از این که روبرت لیواندوفسکی، بازیکن دورتموند، گل را به هم تیمی اش پاس دهد، جلوگیری کرد. چند لحظه بعد، دروازه بان بایرن جلوی یک گل از یاکوب بلاژیکوفسکی (تیم دورتموند) را از فاصله نزدیک گرفت. چندین شانس خوب دیگر را نیز رویس و بندر (بازیکنان دورتموند) از دست دادند.
بایرن نمی توانست به درستی وارد بازی شود، پیوسته تحت فشار بود و بازیکنانش نمی توانستند توپ را برای گل زدن به یک دیگر پاس بدهند.
در ۱۵ دقیقه نخست نیمه دوم شانس های کمی برای گل زدن وجود داشت، تا این که بالاخره یک تحول رخ داد: ریبِری، بازیکن تیم بایرن سه تن از بازیکنان خط دفاع بوروسیا دورتموند را به سوی خود کشاند و توپ را به ارین روبن پاس داد. روبن به نوبه خود توپ را به ماندزوکیچ رساند؛ و این ماندزوکیچ بود که در دقیقه شصت نتیجه بازی را یک به صفر به نفع بایرن ساخت.
طنین وجد و شادی بایرنی های سرخ و سفید پوش بلند شد که البته صرف هشت دقیقه به طول انجامید.
بعد دورتموندی های سیاه و زردپوش بودند که فریاد شادمانی سر دادند: در دقیقه شصت و هشتم، ایلکای گوندوگان، نتیجه بازی را با ضربه پنالتی به یک به یک تبدیل نمود.
دقایقی پیش از پایان بازی، روبن با کمک ریبری توپ را صاحب شد و به آن یک ضربه خفیف اما تعیین کننده زد. گل از کنار دروازه بان غافلگیرشده تیم دورتموند گذشت، داخل دروازه شد و نتیجه را در دقیقه ۸۹ به ۲ در برابر ۱ به نفع بایرن مونیخ ابدی ساخت.
تیم بایرن از شدت خوشی سر از پای نمی شناخت و تماشاگران متوجه این بودند که چه فشاری بر شانه های بازیکنان این تیم سنگینی می کرده است.
بایرن مونیخ جشن می گیرد
بایرنی‌ها بالاخره عنوان قهرمانی لیگ فوتبال اروپا را از آن خود ساختند. بوروسیا دورتموند گرچه به حیث بازنده به وطنش بازمی گردد، اما می تواند سربلند باشد. تیم دورتموند دراین دوره لیگ قهرمانی اروپا به پیروزی های غیرمنتظره‌یی دست یافته بود. دورتموندی ها علیه حریفان مشهوری چون آژاکس آمستردام، منچستر سیتی و ریال مادرید موفق شدند. صرف تیم شکست ناپذیر بایرن مونیخ در این شام روز شنبه در استدیوم ومبلی لندن قوی تر بود و حتی این جا نیز تیم دورتموند، بازی بهتری ارایه نمود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.