تیم مصدوم افغانستان آمادۀ «جنگ» در برابر فلسطین است

6 جوزا 1393/

mnandegar-3در پی رویداد ترافیکی بس‌های حامل تیم ملی افغانستان در مالدیف، تنها دو بازیکن این تیم نمی‌توانند در بازی مقابل فلسطین حضور یابند. فدراسیون فوتبال افغانستان می‌گوید که این تیم تلاش می‌کند بازی خوبی انجام دهد و برنده شود.
شام روز شنبه پس از بازی تیم‌های فوتبال افغانستان و لائوس که بدون گل پایان یافت، دو بس حامل تیم ملی افغانستان در مسیر برگشت به محل اقامت بازیکنان تصادف کردند و پنج بازی کن این تیم به شمول سه تن از اعضای هیأت رهبری تیم زخم برداشتند.
سید علی کاظمی، سخنگوی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گوید اسلام الدین امیری، فیصل سخی زاده و بلال آرزو که در حادثه ترافیکی دچار مصدومیت شده بودند در تمرینات شرکت دارند و نام‌های شان در لیست بازیکنان تیم در مقابل فلسطین درج شده است: «وضعیت بازی کنان خوب است و تمرینات خود را به پیش می‌برند. اینکه در بازی از آنان استفاده خواهد شد یا نه، تصمیمی است که آقای کارگر سرمربی تیم خواهد گرفت. اما آرش هاتفی و مصطفی آزادزوی به دلیل مصدومیت‌شان نمی‌توانند بازی کنند».
سخنگوی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌افزاید که در آن رویداد یوسف کارگر سر مربی، فرید مولایی همکار تخنیکی و خودش نیز زخم برداشتند؛ اما با آن هم تمرین‌های تیم ملی را به پیش می‌برند تا بازی در مقابل فلسطین را انجام دهند.
هاتفی و آزادزوی بازی کنان هافبک در سمت راست و مرکز میدان هستند. سخنگوی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گوید که بازی کنان جایگزین تعیین شده اند و مشکل جدی‌یی در ترکیب تیم وجود ندارد. به گفته وی این دو بازی کن نیز علاقمند بودند که در بازی شرکت کنند، اما از سوی داکتران تیم این اجازه به آنان داده نشد. آزادزوی دست کم سه هفته باید استراحت کند تا دوباره بتواند بازی کند.
آب و هوای نامساعد
مسوولان تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گویند که سرمربی این تیم در نشست خبری مشترک مربیان تیم‌های افغانستان و فلسطین در روز دو شنبه (۲۶ ماه می/۵ جوزای ۱۳۹۳) در مالدیف از انتخاب کردن این کشور به عنوان میزبان رقابت‌های جام آسیا انتقاد نموده و شکایت‌اش را نیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارایه کرده است.
آقای کاظمی می‌گوید: «بازیکنان ما برای رفتن به هر مسابقه باید حداقل نیم ساعت با کشتی سفر کنند و با آب و هوای دریا هم عادت ندارند. اینجا آب و هوای شرجی (مرطوب) است و بازیکنان به همین خاطر دچار ضعف جسمی، خستگی و مشکلات روحی می‌شوند».
تیم ملی فوتبال افغانستان قرار است امروز سه شنبه (۶ جوزا) در استدیوم شهر ماله پایتخت مالدیف به مصاف تیم فلسطین برود.
افغانستان و فلسطین اولین بازی رقابت‌های مرحله نیمه نهایی این جام را انجام می‌دهند. چهار تیم توانستند از رقابت‌های مقدماتی به مرحله نیمه نهایی راه یابند. افغانستان، فلسطین، فیلیپین و مالدیف تیم‌هایی اند که به دور نیمه نهایی راه یافته اند. افغانستان تنها تیمی است که بدون باخت تا کنون پیش رفته است و توانسته هشت امتیاز کسب کند.
اسلام امیری کپیتان تیم افغانستان می‌گوید: «به هر طوری که باشد، باید برای وطن خود بازی کنیم و بجنگیم. ما مصدوم هم استیم اما کوشش می‌کنیم که یک نتیجۀ خوب بگیریم و تا حد و امکانی که باشد، ما تلاش خود را می‌کنیم.»
مولر و سیستم جدید
سخنگوی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گوید که در بازی فلسطین در مقابل افغانستان، یوسف کارگر از کناره میدان تیم ملی افغانستان را هدایت خواهد کرد. به گفته وی از زمانی که روته مولر آلمانی که از تجریه زیادی در عرصه مشوره‌دهی به مربیان تیم‌های مهمی در بوندسلیگای آلمان برخورد دارد است، به تیم افغانستان آمده، تغییرات قابل ملاحظه‌یی در تمرین‌ها و نتایج به دست آمده این تیم رونما گردیده است.
تیم ملی فوتبال افغانستان قبلا با سیستم چهار، چهار، دو بازی می‌کرد، اما مولر سیستم بازی این تیم را به چهار، دو، سه، یک تغییر داده است. مولر اکنون در تیم ملی فوتبال افغانستان به عنوان کمک مربی ایفای وظیفه می کند.

اشتراک گذاري با دوستان :