دختران دوچرخه سواران اریکین به دست

سه شنبه 4 جوزا 1395/

mandegar-3ذکیه محمدی و گلثوم زهرا دو دختر بامیانی بایسکل ران از بامیان تا کابل رکاب زنی کرده و حمایت شان را از جنبش روشنایی اعلام کردند و خواستار عبور لین برق ۵ صد کیلو ولت ترکمنستان به کابل از مسیر بامیان و میدان وردک شدند.
این دو خانم بامیانی روزگذشته بامیان را مقصد کابل با بایسکل های شان ترک کردند و امروز ساعت ۱۰ صبح خودشان را در پایتخت در مقابل ارگ ریاست جمهوری رساندند.
این بایسکل رانان کشور دو دسته گل و دو هریکین با خودشان به محمد اشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی تحفه آوردند.
در اعلامیه آنان آمده است: «همان‌طوری که مستحضر هستید، جناب غنی و آقای عبدالله، نسل ما سال‌هاست از رویای داشتن فردای روشن محروم بوده‌است. کمترین آرزوی ما زنده ماندن و بیشترین آرزوی ما داشتن کشوری است که در آن ارزش‌های حداقلی انسانی، مانند حقوق بشر، برابری، دموکراسی، عدالت اجتماعی و مسئولیت‌پذیری وجود داشته باشد. با دریغ و افسوس اما این مأمول تا کنون به رؤیای دست‌نیافتنی می‌ماند. پیام ما به سران حکومت وحدت ملی این است که با توجه به شهروندان، انتظارات و نیازهای آن‌ها و ارزش‌گذاری به آرزوهای نسل جوان کشور، برای بارور شدن این آرزو و تحقق این رؤیای کوچک، تلاش ورزند».
آنان تاکید کردند: « جناب رییس جمهور و جناب رییس اجرائیه، ما پیام مردمی که تا کنون با صدای شفاف و بلند مطالبات شان را مطرح کرده اند را باری دیگر مطرح می‌کنیم: نباید پاسخ تان به شهروندانی که به مدنیت و حقوق برابر احترام گذاشته‌اند «تاریکی» باشد. جنبش روشنایی را پاس بدارید و حرمت شهروندان را نگهدارید و به ارزش‌های مدنی احترام بگذارید. ما با دادن دو هریکین به شما، یادآور می‌شویم که عصر تاریکی و چراغ‌های نفتی گذشته است و بگذارید ما در زمانۀ کنونی، از برق که بدیهی‌ترین حق مردم است، برخوردار باشیم».
در همین حال؛ شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهور در صفحه فیسبوکش با نشر عکس این دو خانم بایسکل سوار از آمدن شان به کابل استقبال کرده و به آنان خوش آمدید گفته است.
احمد بهزاد، نماینده مردم در پارلمان در فیسبوکش نوشته است که اداره امور به این دو خانم بامیانی اجازه ورود به ارگ ریاست جمهوری داده است اما هریکین های آنان را نپذیرفته است

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.