سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان: آیندۀ فوتبال افغانستان درخشان است

/

دو شنبه ۱۸ جوزا ۱۳۹۴

 

mnandegar-3سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان حضور هواداران این تیم در بازی مقابل سوریه را مهم خواند و اظهار امیدواری کرد تیم افغانستان پیروز میدان شود.
اسلوان اسکلزیچ در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره چرایی بر عهده گرفتن مربیگری تیم ملی افغانستان گفت: این افتخار بزرگی است که من مربیگری تیم ملی فوتبال افغانستان را بر عهده دارم و از این بابت خوشحالم. تلاش خواهم کرد همراه با مربیان و فدراسیون، سطح فوتبال افغانستان را ارتقا دهم و این گام بزرگی برای این کشور خواهد بود.
وی با اشاره به آماده‌گی تیم ملی افغانستان در آستانۀ دیدار با تیم ملی سوریه گفت: زمانی‌که کار را با تیم ملی افغانستان را در دوبی آغاز کردم بسیار تیم ضعیفی بود اما از آن زمان تاکنون پیشرفت بزرگی در این تیم حاصل شده است. بازی تیمی و تاکتیک‌های فردی بازیکنان گواه این پیشرفت است.
وی افزود: با تیم جدید و مربیان جدید، تیم ملی فوتبال افغانستان را بهتر از این خواهم ساخت تا سبب شادی مردم افغانستان گردم.
سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال افغانستان با اشاره به احتمال حضور هزاران تماشاگر افغانستانی در روز بازی با سوریه گفت: من در تمام زنده‌گی خود چنین تماشاگران پر شوری ندیده‌ام. زمانی که به فرودگاه مشهد رسیدیم چند صد هوادار افغانستانی، از ما استقبال کرده و ما را در آغوش گرفتند.
وی افزود: برای من و تیم ملی واقعاً حضور تماشاگران بسیار مهم است، امیدوارم ما را حمایت کنند تا در کنار یکدیگر در این میدان پیروز شویم.
اسکلیزیچ اظهار داشت: فوتبال افغانستان آینده خوبی دارد، جوانان با استعدادی در فوتبال این کشور حضور دارند و باید کمک کرد تا در مسیر پیشرفت قرار گیرند.
قرار است اولین بازی تیم ملی فوتبال افغانستان در چارچوب بازی‌های مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه ثامن مشهد در مقابل سوریه برگزار شود. به دلیل شرایط ناامن افغانستان، این بازی خانگی افغانستان در ایران برگزار می‌شود.
تیم افغانستان جمعه شب وارد فرودگاه مشهد شد و در بدو ورود مورد استقبال صدها تن از مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد قرار گرفت.
این گفت‌وگو در حاشیۀ تمرینات تیم ملی فوتبال افغانستان انجام شد.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.