علی‌عسکر لعلی: سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان انتخاب شده است

شنبه 9 دلو 1395/

mandegar-3تیم ملی فوتبال افغانستان فرصت خوبی را به دست آورده تا بتواند “برای نخستین‌بار به مسابقات جام ملت‌های آسیا راه یابد.”
علی‌عسکر لعلی، سرپرست تیم ملی فوتبال افغانستان با ذکر این مطلب می‌گوید: “باتوجه به تیم‌های گروهی افغانستان، تیم ملی فرصت بیشتری دارد تا در صورت آماده‌گی درست، به جام ملت‌های آسیایی راه یابد.”
آقای لعلی در صحبتی با رادیوآشنا گفت که سرمربی انتخاب شدۀ تیم ملی فوتبال افغانستان “کارکشته و از تجربۀ مربی‌گری تیم‌ها برای راهیابی به جام جهانی، رقابت‌های آسیا و افریقا” دارا بوده و در گذشته نیز مربی تیم ملی عربستان سعودی بوده است.
سرپرست تیم ملی فوتبال افغانستان از گرفتن نام سرمربی جدید تیم ملی خودداری کرد، اما گفت که فدراسیون فوتبال افغانستان به زودی “رسماً سرمربی تیم ملی را معرفی خواهد کرد.”
پیتر شگرت، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان پیش از سفر تیم ملی به تاجکستان، از سمتش کناره‌گیری کرد و تا حال دلیل کناره‌گیری آقای شگرت از جانب فدراسیون فوتبال افغانستان مشخص نشده است.
آقای لعلی هم‌چنان گفت که قرار است تیم ملی پیش از رقابت با ویتنام، “اردوگاه تمرینی را با ۳۳ بازیکن در تاجکستان داشته باشند تا مربی تیم ملی با بازیکنان آشنایی کافی پیدا کرده و بازیکنان نیز با فلسفۀ مربی جدید آشنا گردند.”
قرار است از جملۀ ۳۳ بازیکن شرکت کننده در کمپ تمرینی، ۲۲ بازیکن برتر آن برای رقابت‌های راهیابی به جام ملت‌های آسیا انتخاب شوند.
به گفتۀ سرپرست تیم ملی فوتبال افغانستان، به زودی نام تیم‌هایی که قرار است ملی‌پوشان افغانستان رقابت‌های تدارکاتی را انجام دهند، اعلام خواهد شد.
تیم ملی فوتبال در رقابت‌های راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، رقابت‌های برگشت خود را در ایران میزبانی می‌کرد؛ اما، این‌بار تاجکستان انتخاب شده که با احتمال زیاد، حضور کمتر تماشاچیان را نیز در پی خواهد داشت.
آقای لعلی با تایید این مطلب می‌گوید که بازی در ایران، عمده‌ترین امتیازی که به تیم ملی فوتبال افغانستان می‌داد، “حضور بی‌شمار تماشاچیان در میدان بود، اما در کنار آن، یک سلسله محدودیت‌های هم داشتیم که مانع آماده‌گی خوب بازیکنان می‌گردید، به همین دلیل این‌بار تاجکستان را انتخاب کردیم.”
فدراسیون فوتبال افغانستان روز گذشته از پیوستن جبار شرزه، بازیکن ۲۲ سالۀ افغانستانی که در لیگ برتر دنمارک بازی می‌کند، خبر داد. آقای لعلی گفت که آنان تلاش دارند با جلب بازیکنان جدید، بستر و پشتوانۀ تیم ملی را برای رقابت‌های آینده تقویت بخشند.
علی عسکر لعلی گفت: “حضور بازیکنان مانند شرزه، فرشاد نور، میلاد سالم و… می‌تواند نوید خوبی برای ارتقاع سطح بازی و تیم ملی فوتبال افغانستان باشد.”
افغانستان نخستین بازیِ راهیابی به جام ملت‌های آسیا را با ویتنام، به تاریخ ۲۸ مارچ در تاجکستان میزبانی می‌کند که پس از آن، به تاریخ ۱۳ جون به مصاف کمبوجیا خواهد رفت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.