کاپیتان محبوب تیم ملی: تیم ملی فوتبال افغانستان به تیم «جرمنستان» تبدیل شده است

/

چهار شنبه ۳ سرطان ۱۳۹۴

 

mnandegar-3اسلام‌الدین امیری، کاپیتان محبوب پیشین تیم ملی فوتبال کشور می‌گوید که تیم ملی کنونی فوتبال هیچ شباهتی به تیم فوتبال افغانستان ندارد.
آقای امیری در ویدیویی که در صفحۀ فیس‌بوکش نشر کرده، گفته است که تیم ملی فوتبال کشور به تیم «جرمنستان» تبدیل شده و هر کدام از بازیکنان به نحو دل‌خواه خودش بازی می‌کند.
تیم ملی فوتبال افغانستان با کاپیتانی اسلام‌الدین امیری توانست به جام قهرمانی آسیای جنوبی سال ۲۰۱۳ دست یابد؛ اما پس از چند ماهی آقای امیری به دلیل وجود برخی مشکلات فنی از این تیم کناره‌گیری کرد. او پس از کناره‌گیری‌اش گفته بود که دیگر نمی‌خواهد برای افغانستان فوتبال بازی کند، بنابراین، باشگاه و تمرینات را رها می‌کند.
کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال در ویدیوی نشرشده گفته است که اگر این چالش‌ها حل نشوند، در آینده نیز در تیم فوتبال کشور اشتراک نخواهد کرد.
آقای امیری اکنون در مسابقات خانه‌گی هند بازی می‌کند.
به گفتۀ کاپیتان پیشین تیم فوتبال، بازیکنان افغانستان با تحمل مشکلات بسیار بازی می‌کنند. با این حال، برخی در ساختار تیم تمایز قایل شده و به بازیکنانی که از کشورهای خارجی آمده اند، بیشتر ارجحیت داده می‌شود.
آقای امیری با انتقاد از این بازیکنان گفت: «برای اشتراک در تیم ملی باید حس افغانستانی‌بودن را داشت که در برخی بازیکنان این حس وجود ندارد».
او افزود که این بازیکنان برای وقت‌گذرانی به تیم ملی آمده اند و به خاطر «عیش‌وعشرت» در این تیم حضور دارند.
کاپیتان پیشین تیم ملی هم‌چنان گفت که اگر بازیکنانی که با استفاده از روابط در تیم ملی آمده اند، از این تیم کنار روند و مشکلات فنی و تشکیلاتی این تیم حل شود، حاضر است دوباره برگردد و برای فوتبال افغانستان بازی کند.
اسلام‌الدین امیری در آخرین مورد به عنوان کاپیتان تیم فوتبال ۲۳ سال کشور در بازی‌های المپیک آسیایی اشتراک کرد. با این حال افغانستان در هر سه بازی این مسابقات شکست خورد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.