۱۰ سخـن الـهام‌بخش از محـمدعلی

یک شنبه 12 ثور 1395/

mandegar-3محمدعلی (کاسیوس کلی) یکی از ورزشکاران نمونه در تاریخ ورزش است. محمد علی بیش از هر ورزشکار دیگر توانست از مرزهای ورزش خود عبور کند و به عنوان یک قهرمان و الگو در میان مردم شناخته شود.
به گزارش ایسنا و به نقل از جهان ورزش، محمد علی در سال ۱۹۶۰ در سن ۱۸ سالگی شناخته شد. او در آن سال برای شرکت در المپیک به رم رفت تا در مسابقه‌های بوکس شرکت کند. در آن زمان نام او کاسیوس کلی بود. او به راحتی در ۴ مبارزه پیروز شد و پیترزیکوفسکی قهرمان سه دوره مسابقه‌های اروپا را شکست داد و مدال‌ طلای المپیک را کسب کرد.
او در اواخر آن سال حرفه‌ای شد و در سال ۱۹۶۴ برای اولین بار قهرمان سنگین وزن جهان شد.
محمد علی از سال ۱۹۵۹ با دین اسلام آشنا شد و سرانجام در سال ۱۹۶۴ رسما دین اسلام را برگزید و نامش را از کاسیوس کلی به محمد علی تغییر داد.
محمدعلی در سال ۱۹۶۷ از حضور در ارتش آمریکا سر باز زد و به همین دلیل در آن سال مقام قهرمانی از او سلب شد. محمد علی به عنوان یک اپوزیسیون مخالف حمله آمریکا به ویتنام و جنگ با این کشور شرق آسیایی بود. او سه سال در تبعید و تحریم بود (۲۵ تا ۲۸ سالگی) تا اینکه به او اجازه فعالیت داده شد و در سال ۱۹۷۰ به رینگ بازگشت. او در آن سال با جو فریزر قهرمان سنگین وزن مسابقه داد اما شکست خورد.
محمد علی در سال ۱۹۷۴ جرج فورمن را شکست داد و سال بعد از آن دوباره با جو فریزر در فیلیپین مسابقه داد و او را شکست داد. در المپیک ۱۹۹۶ از محمدعلی خواسته شد تا مشعل بزرگ المپیک را در مراسم افتتاحیه روشن کند. او همچنین در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۲ پرچم المپیک را حمل کرد.
در اینجا بعضی از جملات محمدعلی را می‌خوانیم:
در سخت‌ترین جاده‌ها هم نباید ناامید شوید
موفقیت همیشه با پیروز شدن به دست نمی‌آید. موفقیت واقعی زمانی است که ما بعد از افتادن بلند می‌شویم. بعضی کوه‌ها بلندتر از دیگران هستند. بعضی جاده‌ها شیب تندتری دارند. همیشه سختی‌ها و موانعی وجود دارند اما شما نباید بگذارید که آن‌ها شما را متوقف کنند. حتی در سخت‌ترین جاده‌ها نباید ناامید شوید.
برای موفق شدن آماده باشید
هر ورزشی که انجام می‌دهید بسکتبال، بوکس یا بدمینتون باید قبل از وارد شدن به استادیوم برای موفقیت آماده باشید.
قهرمان‌ها از آنچه در درون آن‌ها است ساخته می‌شوند
قهرمان‌ها در باشگاه‌ها ساخته نمی‌شوند. قهرمان‌ها از آنچه در درون آن‌ها است ساخته می‌شوند. آن حس درونی، اشتیاق و آرزو است.
شکست یا پیروزی قبل از شروع مسابقه رقم می خورد
شکست و پیروزی در مبارزه خارج از دید تماشاگران اتفاق می‌افتد. شکست یا پیروزی قبل از شروع، در باشگاه و خیلی پیش از زمانی که من زیر نور چراغ‌ها مبارزه کنم، رخ می‌دهد.

همگی در زندگی شکست‌هایی خواهیم داشت
من هیچ وقت به باخت فکر نکرده‌ام اما اگر شکست اتفاق بیفتد بهتر است با آن درست برخورد کنید. این نصیحت من به تمام کسانی است که من را باور دارند. ما همگی در زندگی شکست‌هایی خواهیم داشت.
با قدرتی بیشتر برای پیروز شدن برگردید
تنها مردی که می‌داند چگونه شکست خورده است، می‌تواند به انتهای روح خود رجوع کند و با قدرتی بزرگتر که برای پیروزی لازم است بالا بیاید.
به خودتان اعتقاد داشته باشید
من مردی عادی هستم که سخت تلاش کردم تا استعداد ذاتی‌ام را پرورش دهم. من به خودم و خوبی دیگران اعتقاد دارم.
از برداشتن اولین قدم نترسید
حتی بزرگترین افراد هم روزی شروع کرده‌اند پس از برداشتن اولین قدم نترسید.
الان سختی بکش و بقیه زندگیت را مانند یک قهرمان بگذران
من از همه دقایق تمرین متنفر بودم اما به خودم گفتم متوقف نشو الان سختی بکش و بقیه زندگیت را مانند یک قهرمان بگذران.
کسی که جرأت کافی برای خطر کردن ندارد نمی‌تواند در زندگی کاری انجام دهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.