راه‌پیمایی گستردۀ دانشجویان دانشگاه ننگرهار در واکنش به حملات راکتی پاکستان

- ۲۶ حمل ۱۳۹۲

دانشجویان دانشگاه ننگرهار در واکنش به حملات راکتى از خاک پاکستان بر مناطق شرقی افغانستان و اقدامات ارتش پاکستان برای احداث پایگاه مرزی در امتداد خط دیورند، روز دوشنبه در شهر جلال آباد دست به راه پیمایی گسترده زدند.
مظاهره‌کننده‌گان که شمارشان به حدود دوهزار تن مى‌رسید در شهرجلال آباد و در ولسوالى سرخرود ولایت ننگرهار شاهراه کابل-جلال آباد را به روى ترافیک برای مدتی بستند.
حماد یکى از تظاهرکننده‌گان گفت: «نظامیان پاکستانى حملات موشکى بر ولایات مشرقى انجام می‌دهند که اکثر این حملات تلفات ملکى رادرقبال داشته است، در ولسوالی‌هاى گوشته ولعلپور ننگرهار برسرحد تجاوز کرده اند و در خاک افغانستان قصد تاسیسات دارند؛ این برای ما قابل قبول نیست.»
مظاهره‌کننده‌گان مرگ برحکومت پاکستان، ای اس آی ، اداره استخباراتى ان کشور و بر علیه ریس‌جمهور پاکستان و ایالات متحده امریکا سر می‌دادند.
آنان همچنان کشته شدن یازده کودک در رویداد ولسوالى شیگل ولایت کنر را نیز تقبیح نموده خواهان مجازات نمودن عاملان آن شدند.
راه پیمایی دانشجویان پس از سه ساعت به گونۀ صلح‌آمیز به پایان رسید. مقامات افغان ادعا دارند که پاکستان در منطقه گوشتۀ ولایت ننکرهار به گونۀ یک جانبه دست به احداث تأسیسات نظامی زده است . وزارت دفاع افغانستان به روز دوشنبه اعلان نمود که برای برچیدن پایگاه نوتأسیس پاکستان از همه امکانات دست داشته خویش کار خواهد گرفت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.