تأکید بر برگزاری انتخاباتی شفاف در افغانستان

- ۲۲ ثور ۱۳۹۲

وزیر خارجۀ افغانستان و معاون وزیر خارجۀ امریکا، بر برگزاری شفاف و عادلانۀ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تأکید ورزیدند.
ویلیم برنز معاون وزارت امور خارجۀ امریکا در دیدار با زلمی رسول وزیر خارجۀ کشور در حالی که از پیشرفت در انتقال مسوولیت‌های امنیتی به نیروهای افغان ابراز خرسندی کرد، انتخابات ریاست‌جمهوری آیندۀ افغانستان را بسیار مهم خوانده و بر شفافیت آن تأکید ورزید.
زلمی رسول وزیر امور خارجۀ کشور نیز گفت که انتخابات آیندۀ ریاست‌جمهوری کشور در تاریخ پانزده حمل ۱۳۹۳ یک تعهد جدی و یک رویداد مهم تاریخی در رسیدن ما به یک کشور دموکراتیک، امن و شگوفا است.
وی افزود که افغانستان به صورت جدی کار می‌کند تا شرایط لازم را برای برگزاری انتخاباتی آزاد، منصفانه و شفاف ایجاد نماید.
وزیر خارجه می‌گوید که حصول اطمینان از برگزاری موفق انتخابات در سال ۲۰۱۴، دست‌آوردهای ده ساله افغانستان را تحکیم و سیستم دموکراتیک کشور را تقویت می‌بخشد.
این درحالی است که برخی از فعالان سیاسی و جریان‌های اپوزیسیونی، از نبود نیت صادقانه در حکومت افغانستان برای برگزاری انتخاباتی شفاف و دموکراتیک سخن گفته اند.
برخی از نماینده‎گان مجلس و آگاهان سیاسی به روزنامۀ ماندگار گفته اند که حکومت با ایجاد هرج و مرج در تلاش به تعویق انداختن زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری می‎‌باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.