کرزی کشتار وحشیانۀ کارمندان انکشاف دهات را محکوم کرد

- ۰۵ سنبله ۱۳۹۲

رییس‌جمهور کرزی قتل شش کارمند وزارت توسعه روستایی را محکوم کرده و آن را «مخالفت آشکار طالبان با پیشرفت افغانستان» دانسته است.
دفتر ریاست‌جمهوری در کابل با صدور اعلامیۀ نوشته که آقای کرزی این کشتار را «وحشیانه» خوانده است.
در این اعلامیه آمده: «رییس جمهوری گفت که کشتار مهندسان و کارمندان بی‎گناه نمایانگر آن است که طالبان و باداران خارجی‎شان می‎خواهند افغانستان برای همیشه یک کشور محتاج و عقب‎مانده باقی بماند.»
محمد قاسم ایوبی از مسوولان اداره توسعه روستایی ولایت هرات به بی‎بی‎سی گفت که این افراد روز یکشنبه (۳ سنبله) در مسیر شهر هرات-گلران ربوده شدند و روز گذشته اجساد آنها پیدا شد.
همچنین دفتر مطبوعاتی وزارت توسعه روستایی در اعلامیه‎یی نوشته که این افراد شامل چهار مهندس پروژه همبستگی، یک کارمند موسسه آی‎ آر سی (IRC) و یک ناظر محلی این پروژه بودند.
همبستگی ملی از برنامه‎های بزرگ وزارت توسعه روستایی است که بر اساس آن طرح‎های توسعه‎ای در روستاها بر اساس انتخاب مردم به اجرا گذاشته می‎شود. در اعلامیه وزارت توسعه روستایی آمده که این شش نفر از سوی «دشمنان مردم افغانستان» شامگاه دیروز به گونه «فجیعی» به قتل رسیدند.
ویس احمد برمک وزیر توسعه روستایی گفته است: «این کشتار ددمنشانه و بی‎رحمانۀ کارمندان غیرنظامی که برای روستاییان نیازمند کار می‌کردند هیچ توجیهی ندارد، باید از سوی همه محکوم شود.»
هنوز گروه طالبان در مورد قتل این شش کارمند برنامه همبستگی ملی اظهار نظری نکرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.