والی هرات: امنیت هرات را تا یک‌ماه دیگر دگرگون می‌کنیم

گزارشگر:8 سنبله 1393 - ۰۷ سنبله ۱۳۹۳

mnandegar-3پس از نا امنی‌های اخیر در هرات، حالا والی این ولایت گفته که اوضاع امنیتی تا یک‌ماه دیگر دگرگون خواهد شد.
او به مردم این ولایت وعده داده تا با مدیریت دقیق نظامی، امنیت مطلوب را دوباره به هرات باز می‌گرداند.
این گفته‌ها در حالی است که با وجود برکناری چهار مقام برجسته امنیتی در هرات، هنوز هم صدای نارضایتی مردم این ولایت از نا امنی ها به گوش میرسد.
سید فضل الله وحیدی، والی هرات در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری جمهور بیان کرد: افرادی که جدیداً در پست‌های بلند امنیتی هرات آغاز به کار کرده اند؛ از توان‌مندی بالایی در مهار نا امنی‌ها برخوردار می‌باشند.
او نا امنی‌های اخیر ولایت هرات را از دغدغه‌های اصلی مردم و اداره محلی دانست.
به گفتۀ والی هرات، در جلسه اخیر شورای نظامی هرات، برنامه‌های دقیقی برای مقابله با ناامنی‌ها روی دست گرفته شده و مقامات جدید نظامی، قرار است تا در زودترین فرصت طرح‌های خود را اجرا کنند.
آقای وحیدی خاطرنشان می‌سازد که مهمترین و ارزنده‌ترین راه حل مبارزه با تروریستان و عاملان حوادث امنیتی، همکاری مردم با دولت می‌باشد.
به گفتۀ او، مردم هرات بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که نا امنی‌ها از سوی چه کسانی صورت می‌گیرد و می‌بایست تا در این زمینه، حس مشارکت در تامین امنیت بیش از گذشته به وجود بیاید.
بنا بر برخی آمار که از سوی شماری از منابع مردمی در ولایت هرات ارائه شده، دست کم ۱۰۰ رویداد ترور منجر به مرگ نیروهای امنیتی، متنفذین قومی و مردم عام در ۵ ماه گذشته صورت گرفته است.
اما این در حالی است که فرماندهی پلیس تنها ۲۰ واقعه و شفاخانه ی هرات ۳۰ مورد را تائید کرده است.
در کنار این معترضانی در هرات از افزایش آدمربایی ها ابراز نگرانی میکنند.
شورای ولایتی و مجمع مردمی هرات هشدار داده اند که اگر در زودترین فرصت این وضعیت تغییر نکند؛ خودشان مقامات دولتی هرات را برکنار و افرادی که به گفته آنان، مسئولیت پذیر هستند؛ به کار می گمارند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.