کرزی: افغانستان نیاز به اپوزیسیون ندارد!

گزارشگر:16 سنبله 1393 - ۱۵ سنبله ۱۳۹۳

mnandegar-3حامد کرزی در آخرین روزهای کاری‌اش به عنوان رییس‌جمهور افغانستان ابراز امیدواری کرده که رییس جمهوری جدید بتواند با بلند بردن سطح تعلیم در کشور، افغانستان را از احتیاج بیگانه‌ها بیرون سازد.
او روز شنبه در دیدار با فعالان زن در ارگ ریاست جمهوری گفت، امیدوار است که روزی برسد که افغانستان احتیاج کمک‌‌‌‌‌های بیگانه نباشد.
آقای کرزی می‌گوید، رشد تعلیم و تربیه اولاد این وطن سبب می‌شود تا افغانستان از هر لحاظ خود کفا شود و به کمک‌های خارجی نیاز نداشته باشد.
او گفت: «هر لحظه کار ما با آنها تهدید بوده اگر این کار را نکردی کمک را بند می‌کنیم، اگر اینکار را نکردی معاش را بند می‌کنیم، اگر اینکار را نکردی بین تان جنگ می‌خیزد، اگر اینکار را نکردی شما ملت نیستید، حضور ما شما را امن ساخته در غیر آن یکی دیگرتان را بر باد می‌کردید، پس تعلیم و تقویت ما تنها و تنها از راه این است که اولاد خود را برسانیم و مملکت را از احتیاج بیرونی خلاص کنیم.»
رییس جمهور کرزی همچنان ابراز امیدواری کرد که حکومت افغانستان در آینده بتواند معاش مامورین، نیروهای امنیتی و معلمین خود را از عوایدش بپردازد.
رییس جمهور کرزی در این دیدار با شماری از فعالان زن، از دو نامزد ریاست جمهوری خواست تا هر چه زودتر به یک توافق نهایی برسند.
آقای کرزی در حالی این خواست را از دو نامزد کرده که تا کنون اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری روی برخی از مسایل اختلافی در باره ایجاد حکومت وحدت ملی در کشور به توافق نرسیده اند.
رییس جمهور کرزی همچنان گفت که در شرایط کنونی افغانستان به اپوزیسیون ضرورت ندارد، بلکه به اتحاد و هماهنگی نیاز دارد.
رییس‌جمهور کرزی می‌گوید که وی همواره با حکومت جدید به خاطر پیشرفت و ترقی افغانستان همکاری خواهد کرد.
او گفت: «افغانستان به حزب مخالف نیاز ندارد، اصطلاح که تازه برآمده افغانستان به اپوزیسیون ضرورت ندارد، تمام افغانستان به اتحاد، رفاقت، همکاری و هماهنگی ضرورت دارد، ما همه با حکومت افغانستان آینده دوست و همکار می‌باشیم، برای حکومت آینده طوری خواهیم بود مانند یک پل تا آنها از ما بگذرند و افغانستان را به ترقی برساند.»
رییس جمهور کرزی در حالی این سخنان را بیان می‌کند که در جریان حکومت داری وی نیز برخی از چهره های شناخته شده در اپوزیسیون قرار داشتند.
چنانچه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ حامد کرزی و عبدالله عبدالله دو نامزد پیشتاز به رقابت پرداختند که در نهایت عبدالله عبدالله از کاندیداتوری اش منصرف شد و در راس اپوزیسیون قرار گرفت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.