در دو حملۀ طالبان ۱۰ تن کشته و ۴۶ تن دیگر زخمی شدند

گزارشگر:11 عقرب 1393 - ۱۰ عقرب ۱۳۹۳

mnandegar-3دو حمله جداگانه طالبان در پروان و لوگر ۱۰ کشته و ۴۶ زخمی برجای گذاشت. در حمله راکتی طالبان بر پایگاه امریکایی‌ها در نزدیکی بگرام ۲۶ زندانی زخمی شدند. در لوگر نیز براثر انفجار ۱۰ پولیس کشته و ۲۰ ملکی زخمی شدند.
یک مقام امنیتی گفته است که روز شنبه در اثر حمله با بمب موتری در شرق افغانستان دست کم ۱۰ تن کشته شده و ۲۰ تن دیگر زخمی گردیده اند.
دین محمد درویش، سخنگوی والی لوگر گفت: «امروز بعد از ظهر یک بمبگذار انتحاری موترش را در یک منطقه مزدحم در ولسوالی ازره منفجر ساخت». درویش افزود: «شش پولیس محلی و چهار سرباز کشته شدند و همچنان ۲۰ نفر ملکی زخمی گردیدند».
او نگفت که هدف حمله‌کننده چه بوده است، اما گفته است که در میان زخمی‌ها شش طفل نیز وجود دارند. تا اکنون کسی مسوولیت این حمله را نگرفته است.
حمله راکتی ۲۶ زندانی بگرام را زخمی کرد
در یک مورد جداگانه، یک مقام امنیتی گفته است دست کم ۲۶ زندانی بگرام هنگامی زخمی شدند که طالبان راکتی را بر یک پایگاه نظامی ایالات متحده امریکا در نزدیکی این زندان شلیک کردند.
ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع گفت: «این راکت توسط شورشیان در اواخر جمعه شب شلیک شد». بیشتر زندانی‌های محبس بگرام جنگجویان طالبان می‌باشند. دو سال پیش نیروهای ایالات متحده امریکا مسوولیت این زندان را به حکومت افغانستان تسلیم نمودند.
ذبیج الله مجاهد، سخنگوی طالبان به «دی پی ای» خبرگزاری آلمان گفت: «هدف ما پایگاه بود، نه زندان. اما متأسفانه راکت‌ها به زندان خورد و یک تعداد زندانیان زخمی شدند. من آرزوی شفای عاجل آن‌ها را دارم و مسوولیت بر دوش امریکایی‌هاست، زیرا آن‌ها این زندان را نزدیک پایگاه ساخته اند».
زخمی‌ها به شفاخانه نزدیک انتقال داده شدند. عظیمی گفت که شورشیان اخیراً شلیک راکت را بر تاسیسات رسمی، شهرها و به ویژه کابل شروع کرده اند که به نظر می‌رسد تاکتیک قبلی شان را دایر بر بمبگذاری در کنارجاده ها و حملات انتحاری تغییر داده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.