چه‌گونه برای همسرمان جذاب شویم؟

- ۱۵ قوس ۱۳۹۳

بخش نخست

در کنار لذتی که همسران باید از اخلاق و منشِ یکدیگر ببرند، لذت بردن از ظاهر و قیافۀ یکدیگر نیز امری مهم است؛ زیرا تأمین این نیاز مستقیماً بر ایجادmnandegar-3 روابط صمیمانه‌تر و روابط زناشوییِ مطلوب‌تر اثرگذار است. با این وجود، چه حد و مرزی را باید برای زیبایی در ازدواج در نظر گرفت؟
می‌گویند زیبایی عادی نمی‌شود، اما زشتی برای همیشه در چشم می‌ماند و فرد را آزار می‌دهد. یعنی اگر خصوصیتی در ظاهر نامزدتان می‌بینید که نمی‌پسندید، باید بدانید که همیشه با آن مشکل خواهید داشت. منظور از زشتی، معیارهای عمومیِ جامعه نیست. ممکن است چیزی از دید اجتماع زشت نباشد اما در نظرِ شما به‌شدت ناخوشایند جلوه کند. بنابراین، معیارها در زیبایی کاملاً فردی است.

جذاب باشیم یا زیبا؟
در بحث «زیبایی»ِ زن و شوهر نکته‌یی اساسی وجود دارد که شاید تا کنون کمتر به آن پرداخته شده باشد. تا زمانی که ما به‌اشتباه تصور کنیم زیبایی انسان فقط و فقط در چهره و ظاهرِ او خلاصه می‌شود، آن‌گاه با این سردرگمی بزرگ روبه‌رو می شویم که چرا در موارد زیادی زن یا مردی زیبا را در کنار همسری معمولی یا نه چندان زیبا می‌بینیم اما زنده‌گی‌شان سرشار از پویایی و نشاط است، هرگز فرد زیباتری به چشم‌شان نمی‌آید و رضایت‌مندی از زنده‌گی در وجود هر دوی‎شان موج می‌زند؛ ولی آن طرفِ ماجرا زوج‌هایی را می‌بینیم که همسری بسیار زیبا دارند اما زنده‌گی‌شان از شدتِ یکنواختی به نوعی مرگِ تدریجی و طلاقِ عاطفی رسیده است؟
بین «زیبایی» و «جذابیت» تفاوتی محسوس وجود دارد. آن‌چه یک زن یا مرد را در چشم همسرش زیبا و دوست‌داشتنی جلوه می‌دهد، جذابیت است که ما از آن به «زیبایی باطنی» یاد می‌کنیم و آن‌چه در صورت و قیافۀ فرد هویدا می‌شود، «زیبایی ظاهری» نام دارد. عده‌یی از افراد با ناامیدی و به اشتباه معتقدند چون زیبایی ظاهری نداریم، پس هرگز جذابیتی نخواهیم داشت!
این باور غلط که سالیان سال است در ذهن افراد جامعه خصوصاً زنان جا خوش کرده است، نادرست است و آن‌چه می‌تواند حتا زیباییِ ظاهری شما را به‌راحتی زیر سوال ببرد، بحث «جذابیت» است.
خود را این‌طور مطلوب کنید:
جذابیتِ شما این‌گونه به چشم همسرتان می‌آید:
۱ـ خودتان را دوست بدارید و «اعتماد به نفس» داشته باشید
جالب است بدانید بسیاری از خانم‌ها قبل از این‌که ظاهر نازیبایی داشته باشند، اعتماد به نفس مناسبی برای «دوست داشتنِ خود» ندارند و این ضعف در اعتماد به نفس مستقیماً روی نگرش همسرشان نسبت به جذابیتِ آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.