مربی تازۀ تیم ملی فوتبال افغانستان: با فوتبال لبخند را به مردم افغانستان هدیه می‎دهم

گزارشگر:سه شنبه 21 دلو 1393 ۲۰ دلو ۱۳۹۳

mnandegar-3فدراسیون فوتبال افغانستان با استخدام مربی جدید آلمانی، امیدوار است که در آینده دست آوردهای بهتری در میدان‌های سبز داشته باشد. مربی جدید تیم ملی، در نخستین سخنانش گفت که با فوتبال، به مردم افغانستان لبخند هدیه می‌دهد.
سلاون اسکیلیجیج، مربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان روز دوشنبه (۲۰ دلو/ ۹ فبروری) در یک کنفرانس خبری رسما قرارداد مربی گری در افغانستان را امضا کرد. آقای اسکیلیجیج که ۴۳ سال دارد، یک آلمانی بوسنیایی الاصل است. او تجربه مربی‌گری در چندین تیم فوتبال آلمان را دارد. او پیش از این مربی گری تیم ۱۹ سال «اف اس وی» در فرانکفورت آلمان را به عهده داشت.
این مربی آلمانی وعده داد که فلسفه جدید بازی را وارد فوتبال افغانستان می‌کند تا بازیکنان نزدیک با معیارهای تیم های اروپایی بازی کنند. سلوان اسکیلیجیج گفت: «من فلسفه خاص بازی و تمرینات خود را دارم و می خواهم این فلسفه را که فلسفه بازی های مدرن اروپایی است، به بازیگران جوان افغان انتقال بدهم و سبک جدید بازی را در افغانستان پایه گذاری کنم.»
مربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان گفت این توانایی را دارد تا نقاط ضعف و قوت حریف را تجزیه و تحلیل کند و از این طریق، دست آوردهای بیشتری برای فوتبال افغانستان کسب نماید.
این مربی ابراز امیدواری کرد که با همکاری فدراسیون فوتبال افغانستان و بازیگران تیم ملی بتواند فلسفه جدیدش را برای بهبود وضعیت فوتبال در این کشور تطبیق کند. او گفت که تلاش می کند بازیگران چیره دست افغان در خارج به خصوص آنانی که در تیم های اروپایی بازی می کنند را برای تیم ملی جذب کند.
امید درخشش
فدراسیون فوتبال افغانستان امیدوار است که با استخدام مربی جدید، نتایج بهتری از فوتبال داشته باشد و تیم ملی در میدان های بین المللی دست آوردهای خوبی برای کشور به ارمغان آورد.
کرام الدین کریم، رییس فدراسیون فوتبال افغانستان در این کنفرانس گفت: «امروز خوشبختانه به این نتیجه رسیدیم که قرارداد مقدماتی را با ایشان امضا کنیم. تا خدا بخواهد که به زودترین فرصت این ها به کار خود آغاز کنند و تیم ملی افغانستان را زیر نظر داشته باشند تا ما بتوانیم آنگونه که شایسته یک ملت است یک تیم ملی داشته باشیم.»
آقای کریم گفت قرار است افغانستان در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۰ بازی ملی داشته باشد و این بازی ها ایجاب می کند تا مربی بهتری برای بازیگران تیم ملی استخدام شود.
شکست هایی که افغانستان در مسابقات فوتبال داشته نیز این کشور را وادار کرده تا در مورد داشتن مربی جدید فکر کند. افغانستان اخیرا طعم تلخ شکست را در مسابقه دوستانه فوتبال با پاکستان چشید.
پیش از این یوسف کارگر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان بود. آقای کارگر چندی پیش مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد. او در حال حاضر در خارج از افغانستان به سر می برد و زخمی شدن آقای کارگر یکی از دلایل استخدام مربی جدید برای فوتبال افغانستان است.
تیم ملی فوتبال افغانستان پیش از این نیز تجربه مربی های آلمانی را دارد. اریک روته مولر در ششم مارچ سال ۲۰۱۴ برای مدت کوتاهی مربی گری تیم ملی فوتبال افغانستان را به عهده داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.