سرپرست ولایت زابل: لشکر جنگوی پاکستان عامل گروگان‌گیری ۳۰ تن در زابل است

گزارشگر:شنبه 9 حوت 1393 - ۰۸ حوت ۱۳۹۳

سرپرست ولایت زابل، لشکر جهنگوی پاکستان و تعدادی از چچنی‌ها را عامل اصلی گروگان‌گیری ۳۰ تن در این ولایت اعلام کرد.
محمداشرف ناصری سرپرست ولایت زابل در خصوص ربوده شدن ۳۰ تن در بزرگراه قندهار – هرات گفت: این گروگان‌گیری توسط لشکر جهنگوی پاکستان با همکاری چچنی‌ها صورت گرفته شده است.
mnandegar-3وی افزود: اگر گفت‌وگوها میان بزرگان قوم و گروگان‌گیران در مورد آزادی این شهروندان به نتیجه نرسد، نیروهای امنیتی عملیات نظامی را برای رهایی آن‌ها به راه خواهند انداخت.
مسوولان در ولایت زابل می گویند که بیست تن از بزرگان قوم برای میانجیگری و گفت وگو با گروگان گیران به ولسوالی خاک افغان رفته اند، اما تاکنون تلاش ها برای رهایی این مسافران به نتیجه نرسیده اند.
محمد اشرف ناصری اظهار داشت: گروگان‌گیران از اعضای لشکر جهنگوی و چچنی هستند که تعدادی از افراد ربوده شده در ولایت زابل را با خود برده‌اند.
سرپرست ولایت زابل ادامه داد: مقامات و مسوولان این ولایت در هر بخش تلاش خودشان را برای آزادی این افراد بکار می‌گیرند و به دنبال رهایی این افراد از طریق همکاری بزرگان و امامان قوم است و در صورت نتیجه ندادن این تلاش‌ها، نیروهای امنیتی افغان صلاحیت انجام هرگونه عملیات در برابر گروگان‌گیران را خواهند داشت.
این درحالی است که نهادهای امنیتی افغانستان مخالف راه‌اندازی عملیات نظامی برای آزادی ۳۰ مسافر ربوده شده هستند.
صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله، در این خصوص گفت: تلاش ما این است که این افراد بدون هیچ‌گونه آسیبی آزاد شوند و به خانه‌هایشان باز گردند.
وی افزود: افغانستان تأکید بر آزادی مسافران ربوده شده از طریق گفت‌وگو دارد.
چندی پیش، ۳۰ نفر از مسافران یک بس که به طرف غزنی در حرکت بودند توسط افراد مسلح ربوده شده‌ بودند.
این در حالی است که چندی پیش مقامات ولایت زابل اعلام کردند: از ۳۰ مسافری که در بزرگراه کابل و قندهار توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده بودند تاکنون یک نفر آزاد شده است.
گفتنی است، با گذشت بیش از چهار روز از ربوده شدن این ۳۰ مسافر، تاکنون هیچ گزارشی در خصوص سلامت این افراد باقیمانده منتشر نشده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.