معترضان روز پنجشنبه در کابل: طالب جنایت می‌کند، ارگ حمایت می‌کند!

گزارشگر:شنبه 11 میزان 1394 - ۱۰ میزان ۱۳۹۴

پس از حملۀ طالبان بر ولایت قندوز و کشتار غیرنظامیان در این ولایت، صدها تن از فعالین مدنی و شهروندان کابل، صبح روز پنجشنبه در یک گردهمایی اعتراض‌آمیز در کابل، مقامات دولتی به ویژه برخی از چهره‎ها در ارگ را متهم به حمایت از طالبان کردند.
این معترضان گماشتن افراد ضعیف و هوادار طالبان در ادارات محلی را نشانه‌یی از همسویی شماری از افراد ستون پنجمی در ارگ با طالبان عنوان کرده mnandegar-3و از مسوولان حکومت وحدت ملی خواهان برکناری این افراد از ادارات مهم دولتی شدند..
معترضان با شعار «طالب جنایت می‌کند، ارگ حمایت می کند»؛ خواهان مقابله جدی با گروه تروریستی طالبان شدند و از مقامات حکومت وحدت ملی خواستند که در برابر این گروه تروریستی انعطاف پذیر و مدارا گر نباشند.
آنان بر داکتر عبدالله رییس اجرایی دولت وحدت ملی نیز تاختند. در شعارهایی که معترضان حمل می‌کردند، نوشته شده بود: «قصر سپیدار، کی می‎شی بیدار!»
پس از تصرف شهر قندوز توسط طالبان که سه روز را در بر گرفت؛ شب پنجشنبه دولت افغانستان در هماهنگی با نیروهای بین المللی عملیات گسترده‌یی را برای بازپس گیری این شهر به راه انداختند.
نیروهای امنیتی کشور توانستند تا صبح روز، نقاط مهم این شهر را از وجود طالبان پاکسازی کنند و تلفات سنگینی را به گروه طالبان وارد نمایند.
با این حال، درگیری‌های پراکنده هنوز در اطراف شهر و در ولسوالی‌های این ولایت با طالبان وجود دارد.
ژنرال مرادعلی مراد که رهبری عملیات را در ولایت قندوز به عهده دارد گفته است که پس از شهر قندوز نیروهای امنیتی به سراغ طالبان به ولسوالی‌های این ولایت خواهند رفت و این ولایت را از وجود تروریستان پاکسازی خواهند کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :