رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ: وضعیت افغانستان وخیم و آینده این کشور مبهم است

گزارشگر:یک شنبه 26 میزان 1394 - ۲۵ میزان ۱۳۹۴

رییس ‌کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با اشاره به آیندۀ نامعلوم افغانستان گفت که جامعه جهانی برای خروج مردم این کشور از بحران همکاری کند.
جان نیکولاس رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد: در حال حاضر افغانستان روزهای پرچالش و آسیب‌پذیری را سپری می‌کند و بر همین اساس جامعه جهانی برای خروج مردم از بحران‌های کنونی این کشور همکاری کنند.
mnandegar-3وی گفت: آینده افغانستان نامعلوم است و این وضعیت نیازمند حمایت مستحکم، موثر و متحد جامعه جهانی است.
نیکولاس افزود: وضعیت کنونی در ولایت کندز و بخش‌های دیگر افغانستان نشاندهنده وضعیت وخیم این کشور است که هم اکنون صلیب سرخ با همکاری حلال احمر این کشور در حال برآورده کردن نیازهای مردم هستند.
پت لبریج رییس فدراسیون بین‌المللی جمعیت صلیب سرخ در افغانستان نیز گفت: افغانستان در میان ۱۸۹ کشور جدول توسعه بشری در رتبه ۱۶۹ قرار دارد و این در حالی است که در حال حاضر ۷۲ درصد جمعیت افغانستان در مناطق محروم روستایی زندگی می‌کنند.
فاطمه گیلانی رییس‌جمعیت هلال احمر افغانستان نیز اذعان داشت: مهاجرین و آسیب‌دیده‌گان ولایت کندز و کودکان افغانستان به کمک‌های سریع جامعه جهانی نیاز دارند و سرمایه‌گذاران و کشورهای بین‌المللی به مشکلات مردم این کشور توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی افزود: هم اکنون جنگ در بسیاری از مناطق افغانستان جریان دارد و مردم نیز به دلیل فقر و ناامنی در حال ترک این کشور هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.