انتقاد از روند کند بررسی پروندۀ پناهجویان در آلمان

گزارشگر:دوشنبه 16 قوس 1394 - ۱۵ قوس ۱۳۹۴

mandegar-3وزاری داخله ایالت‌های آلمان روند کنونی رسیده‌گی به پرونده های مهاجرین و پناهجویان را قناعت بخش ندانسته بر سرعت بخشی هرچه زودتر آن تاکید کردند.
روگر لیونتز، رییس حزب سوسیال دموکرات آلمان در ایالت راینلند پفالز که در پایان نشست زمستانی وزرای داخله ایالت‌های آلمان سخن می‌گفت، افزود: «ما به گونه سریع از دولت فدرال می خواهیم که در خصوص سرعت بخشی بررسی پرونده های پناهجویان توجه جدی نماید».
دو شیفت کاری باید ایجاد شود
وزرای داخله ایالت های آلمان انتقادهای روشنیرا در خصوص فعالیت های فرانک یورگن وایزی که از ماه سپتمبر سال جاری در کنار ریاست کاریابی فدرال، مسئولیت اداره مهاجرت فدرال را نیز به پیش می برد، مطرح کرده اند. لیوینتز می گوید که رییس اداره مهاجرت فدرال هیچ پاسخی در مورد سوال های مهم ایالت های آلمان نداشته است. اظهارات مشابه را لورنز کافیر از حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان که وزیر داخله ایالت میکلن بورگ- فورپومیمز نیز است، مطرح کرد. کافیر برای بیرون رفت از این معضل خواستار پیشبرد دو شیفت کاری اداره مهاجرت فدرال آلمان شد. او افزود، وزارت های داخله و انجمن ها نیز در روزهای اخیر هفته فعالیت نموده تا بتوانند به گونه بهتر به پرونده ها و اسکان پناهجویان رسیدگی کنند.
کافیر گفت: «این خیلی مایوس کننده است وقتی که انگلا مرکل صدر اعظم این کشور انتظار دارد ما باید در موقعیتی قرار بگیریم که معجزه آسا وضعیت را مدیریت کنیم. اما هیچگاه روی این موضوع صحبت نشده است که آیا می توانیم پیشبرد دو شیفت کاری را در اداره فدرال عملی کنیم».
کارمندان کافی در ماه می
لیونتز می گوید، نظر به اظهارات وایزی، اداره مهاجرت فدرال در گام نخست باید در ماه می در موقعیتی می بود که می توانست تمام پرونده پناهجویان تازه وارد را بررسی کند. در این صورت می توانست ماهانه ۸۰ هزار پرونده را مورد بررسی قرار دهد.
در حال حاضر نظر به گفته های وزرا در سراسر آلمان عقب افتادگی ۳۰۰ هزار پرونده که بالای شان کار صورت نگرفته، وجود دارد. این درحالی است که پیش از این ۱۰۰ هزار پرونده بررسی ناشده موجود بود. با این همه حالا صدها هزار پناهجوی دیگر به تازگی آمده اند که بررسی پرونده آنان نیز اصلا آغاز نشده است.
آیا شمار درخواستهای پناهندگی تا اخیر سال جاری به یک میلیون می رسد؟
رالف ییگر، رییس حزب سوسیال دیموکرات در ایالت نوردراین وستفالن می گوید، نظر به اظهارات رییس اداره مهاجرت فدرال در حال حاضر ۱۶۰۰ پرونده روزانه مورد بررسی قرار می گیرند که حتی نصف آن مربوط به پناهجویان تازه وارد نمی شود. علاوه بر این، مدت هشت ماه را در بر می گیرد تا اقدامات در خصوص بررسی پرونده پناهجویان آغاز شود. به گفته او، این روند نگران کننده است به ویژه اگر تا آخر سال روان شمار تقاضای پناهندگی به یک میلیون برسد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.