کریسمس در سایۀ بحران مهاجرین

- ۰۴ جدی ۱۳۹۴

mandegar-3بحران مهاجرین در مرکز سخنرانی کریسمس رییس جهمور آلمان قرار دارد. او می‌گوید که حالا باید در دیالوگ راه حل ها را جست‌وجو کرد که با معیارهای اخلاقی مطابق باشند و انسجام اجتماعی را با خطر مواجه نکنند.
یواخیم گاوک رییس جمهور آلمان در سخنرانی سالانه اش خطاب به آلمانی ها به مناسبت کریسمس، بر بشر دوستی تاکید می‌کند.
قبل از آن گاوک از آنانی سپاس‌گذاری کرد که، فرقی نمی کند به صورت داوطلبانه و یا از روی وظیفه، در زمینه حل بحران مهاجرت کمک کرده اند: «ما نشان دادیم که در ما چه نیروی نهفته است، از اراده نیک، توانمندی و اما هنر عمل کردن بدون آمادگی های قبلی.» او می افزاید که دقیقاً همین امدادگران خود جوش، آلمان را به صورت «سیمای یک کشور دل گرم و انسانی» معرفی کردند.
منازعه دیدگاه ها بخشی از دموکراسی است
گاوک در مورد «بحث های شدید کنونی» در باره برخورد با مهاجرین در آلمان نیز اشاره کرد: «چگونه ما باید بامهاجرین رفتار کنیم که در جستجوی جایی برای زندگی و آینده شان در کشور ما هستند؟»
رییس جمهور آلمان در این زمینه توصیه کرد: «ما فقط با بحث ها و مشاجره های باز می توانیم راه حال را بیابیم که دوام داشته باشند و اکثریت آنها را بپذیرند.» منازعه دیدگاه ها به همزیستی مزاحمت ایجاد نمی کند، بلکه بخشی از دموکراسی است.
گاوگ تصریح کرد که این روشن است که قهر و نفرت ابزار های مشروع در مشاجره های نیست: «آتش افروز ها و حمله کنندگان بر انسان های بی دفاع، مستحق تحقیر و مستحق مجازات هستند.» حالا باید راه حل هایی را یافت که با «معیار های اخلاقی» مطابق باشند و «انسجام اجتماعی را با خطر مواجه نکنند.»
رییس جمهور آلمان تاکید کرد: «رفاه و آسایش شهروندان خود را باید در نظر گرفت، اما نیازمندی مهاجرین را نیز نباید فراموش کرد.» شهروندان و سیاست مداران باید مشترکاً به دفاع چیزی اقدام کنند که «ارزش‌های لیبرال و دموکراتیک کشور ما را در خور زندگی و دوست داشتنی می سازند.»
سال ترس و احساس ناامنی
به گزارش دویچه وله، گاوگ گفت، سال ۲۰۱۵ به میزانی زیادی با فاجعه، خشونت، ترور و جنگ مشخص می شود که باعث ایجاد ترس و احساس ناامنی شدند. جهان با بحران های بی شماری مواجه شد، بسیاری از آنها ادامه می یابند: بحران مالی، اختلافات رو به افزایش در اتحادیه اروپا، مشاجرات در باره آینده یونان.
گاوگ از جنگ و منازعات در اوکرایین، سوریه، افغانستان و مناطق مورد تهدید افریقا توسط تروریسم نیز یاد کرد. گاوگ در سخنرانی اش درود ویژه اش را از قصر ریاست جمهوری به سربازان اردوی آلمان تقدیم کرد که «در مبارزه خطرناک علیه ریشه های تروریسم» شامل عملیات هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.