جانشین پوتین کیست؟

گزارشگر:دو شنبه 19 دلو 1394 - ۱۸ دلو ۱۳۹۴

mandegar-3براساس گزارشی، رییس‌جمهوری روسیه محافظ سابقش را که سابقاً از قهرمانان ارتش بوده، برای جانشینی خود آماده می‌کند.
به نوشته روزنامه دیلی میل، این فرد ظاهرا «الکسی دیومین» فرماندار منطقه تولا است که در گذشته درجه و مدال‌های بیشماری در ارتش گرفته است. الکسی ۴۳ ساله سابقا محافظ و آجودان مورد اعتماد ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه بوده است.
براساس این گزارش، دیومین فرماندهی نیروهای عملیات ویژه ارتش روسیه را که نقشی مهم در تسخیر شبه‌جزیره کریمه از اوکراین داشتند، بر عهده داشت. پوتین شخصاً به وی به دلیل شجاعت مدال «قهرمان روسیه» را داده است. طبق گزارش میل، دیومین دو ماه پیش به سمت معاون وزیر دفاع روسیه تعیین شد و پس از آن هم فرمانداری ایالت تولا را به دست گرفت.
دیلی میل گزارش می‌دهد، اینکه دیومین به صورت ناگهانی به فرمانداری منطقه مهم و استراتژیک تولا درآمد نشان می‌دهد که پوتین می‌خواهد پیش از آنکه یک ارتقای دیگر به وی بدهد، اندکی تجربه سیاسی نیز به وی یاد داده باشد.
سرگئی دورنکو، از مجریان با سابقه رادیو و تلویزیون روسیه معتقد است که دیومین برای آنکه نهایتا جانشین ولادیمیر پوتین در مسند ریاست جمهوری شود، آماده می‌شود. وی گفت: بدون هیچگونه تردیدی روی دیومین شرط‌ بندی می‌کنم.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.