کاهش چشمگیر شمار مهاجران تازه‌وارد به آلمان

گزارشگر:یک شنبه ۸ حمل 1395 - ۰۷ حمل ۱۳۹۵

گرچه شمار آوارگانی که به آلمان می‌رسند، بسیار کاهش یافته است، اما بحث و گفت‌وگو دراین باره ادامه دارد. برخی نظریه‌های قدیمی را دوباره تکرار می‌کنند و شماری دیگر پیشنهادهای عملی ارائه می‌نمایند.
روزنامه آلمانی «بیلد» در شماره روز شنبه‌اش بدون ارائه جزییات بیشتر اعلام کرد که در هفته گذشته روزانه حدود ۱۳۵ آواره به آلمان رسیده اند.
mandegar-3تا اواسط ماه فبروری روزانه به طور متوسط بیش از ۲ هزار آواره به آلمان می‌رسید. به این ترتیب از آغاز سال روان تا ۲۳ ماه مارچ تقریباً ۱۰۹ هزار مهاجر وارد آلمان شده اند. اگر این روند ادامه پیدا کند، آلمان در این سال پذیرای حدود نیم میلیون مهاجر خواهد بود.
تکرار تقاضا برای تعیین حد نهایی شمار مهاجران
گِرد مولَر، وزیر انکشاف آلمان فدرال از حزب سوسیال مسیحی بایرن (سی اس یو) بر درخواست حزب اش دال بر تعیین حد نهایی شمار مهاجران در سال تاکید کرد و گفت که آلمان براین اساس سالانه نباید بیشتر از ۲۰۰ هزار مهاجر را بپذیرد.
مولر به روزنامه آلمانی «نویه اوسنابروکَر سایتونگ» گفت: «با پذیرش ده میلیون سوریایی یا ۲۰ میلیون افریقایی کمکی به حل مشکلات جهانی نمی کند». او در ادامه گفت که توانایی ادغام مهاجران در هر کشوری محدود است و بیشتر زحمت آن به گردن امدادگران رضاکار می افتد.
هانس پِیتَر اول، هم حزبی گرد مولر با نگاه به حملات بروکسل بحث درباره آوارگان و حفاظت از حریم خصوصی اطلاعاتی را «عجیب و مضحک» خواند و گفت، آلمان جلوی نیم میلیون مورد عبور مرزی غیرقانونی را نگرفته است. «حالا وقت آن رسیده که اروپا افزون بر حفظ آزادی هایش توجه اش را به برقراری مجدد امنیت و قانون معطوف کند».
آرامش دوباره به مرزهای آلمان بازمی‌گردد
با کاهش قابل توجه شمار پناهجویان، وضعیت در مرز آلمان – اتریش به طور محسوسی آرام شده است. با وجود این، پولیس فدرال این کشور هنوز مامورانش را از آن جا بیرون نکرده است. این مطلب را خبرگزاری آلمان «دی پی ای» گزارش می دهد. به گزارش این خبرگزاری مقام های مسئول گفته اند که برای ثبت و راجستر مهاجران دیگر نیازی به ماموران نیست و آن ها می توانند وظایف دیگری را به عهده بگیرند..
افزون براین در بسیاری از مناطق آلمان شمار پناهجویان آن قدر کاهش یافته که دیگر نیازی به سالون های بزرگ و همگانی نیست. همچنین شمار مراکز عاجل پذیرش آوارگان نیز به میزان قابل توجهی کاهش داده شده است.
حملات به امدادگران مجازات شود
با توجه به میزان رو به افزایش حملات به نیروهای نجات، ماموران اطفائیه و امدادگرانی که به آوارگان رسیدگی می کنند، کلاوس بوییون، رئیس کنفرانس وزیران داخله ایالت های آلمان خواهان تشدید مجازات برای عاملان چنین حملاتی شد.

بوییون که وزیر داخله ایالت زارلند است، به خبرگزاری آلمان گفت: «حملات نه تنها بر نیروهای پولیس، بلکه بر نیروهای امدادگر نیز در حال افزایش است و ما نمی توانیم اجازه دهیم که این وضعیت ادامه پیدا کند».
به گفته بوییون این اتفاق‌ها بیشتر در ایالات شرقی آلمان و در تظاهرات رخ می‌دهد.
او گفت که ایالت رارلند اقداماتی را برای محافظت بیشتر از نیروهای پولیس روی دست گرفته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.