مجلس سنا: اختلاس ۲۴۰۰ پروژه در شورای عالی صلح باید بررسی شود

گزارشگر:دوشنبه 16 حمل 1395 - ۱۵ حمل ۱۳۹۵

mandegar-3مجلس سنا در واکنش به اظهارات سخنگوی شورای عالی صلح در مورد اختلاس از ۲۴۰۰ پروژه تاکید کردند که ادعای اختلاس در شواری عالی صلح باید بررسی شود.
برخی از نماینده‌گان مجلس سنا اعلام کردند که در مورد ادعای شهزاده شاهد سخنگوی شورای عالی صلح این کشور مبنی بر اختلاس ۲۴۰۰ پروژه از بودجه این شورا تحقیق شود.
این نماینده‌گان افزودند که دریافت حقوق ماهیانه برخی از اعضای شورای عالی صلح از سفارتخانه‌های خارجی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.
شهزاده شاهد سخنگوی شورای عالی صلح گفته بود که برخی اعضای ارشد این شورا برای سفارتخانه‌های خارجی کار می‌کنند و بودجه بیش از ۲۴۰۰ پروژه نیز در سالهای اخیر اختلاس شده است.
شاهد مدعی شده بود که فردی در شورای عالی صلح ماهانه ۹ هزار یورو از سفارتخانه‌یی خارجی حقوق دریافت می‌کرد و مقامات ارشد این شورا برای انتشار اخبار صلح به یک تلویزیون خصوصی ۳٫۵ میلیون دلار بودجه اختصاص داده بودند.
محمد علم ایزدیار نیز در مورد این کلمه گفت که اتهامات وارده بر مقام های پیشین شورای عالی صلح باید بررسی شوند؛ اگر اسنادی در زمینه وجود داشته باشد باید افراد ذیدخل تحت پیگرد عدلی و قضایی قرار گیرند و در غیر اینصورت از این گونه اظهارات باید جلوگیری شود.
ساختار تشکیلات جدید شورای عالی صلح افغانستان دارای ۵۰ عضو است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.