تقـویت بیـنایی با مـواد غـذایی

گزارشگر:سه شنبه 31 حمل 1395 - ۳۰ حمل ۱۳۹۵

بخش نخست/

mandegar-3مواد غذایی همواره یکی از نقش‌های حیاتی را در سلامتِ بدن ایفا می‌کنند و پزشکان در هر مشکل و بیماری خاصی، مصرف برخی مواد غذایی را توصیه و افراد را از خوردنِ موادی منع می‌کنند. چشم‌ها نیز مانند سایر اندام‌های بدن، برای عملکرد خوب، به تغذیۀ سالم نیاز دارد.
مصرف سبزیجاتِ برگ‌سبز و تازه و انواع میوه‌ها و غلات و خودداری از مصرفِ غذاهای فرآوری‌شده و فست‌فودها تأثیر به‌سزایی در تقویت بینایی افراد دارد. مطالعات نشان می‌دهد با مصرف غذاهای سالم، خطر ابتلا به آب مروارید تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
رژیم غذایی ناسالم روند پیری را تشدید می‌کند و به بافت‌های چشمی آسیب می‌زند. نقش آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های A ، C و E در بهبود بینایی چشم‌گیر است.
سیر: این ماده غذایی بسیار مفید برای طعم دادن به مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیر علاوه بر بهبود جریان خون، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و برای بینایی مفید است.
سیر، گوگرد فراوانی دارد که به تولید آنتی‌اکسیدان‌ها و در نتیجه حفاظت از عدسی چشم‌ها کمک می‌کند.
تخم مرغ: تخم‌مرغ، به‌خصوص زردۀ آن، مواد مغذی فراوانی دارد که برای چشم‌ها و سایر اندام‌های بدن مفید است. هرچه رنگ زردۀ تخم‌مرغ پُررنگ‌تر باشد، مواد مغذی آن بیشتر است.
سبزیجات برگ‌سبز: سبزی‌هایی از جمله بروکلی و پالک که در گروه سبزیجات برگ‌سبز قرار می‌گیرند، با دارا بودن مقادیر فراوانی ویتامین‌های A، B12،C و کلسیم بسیار مفیدند. پالک مملو از آنتی‌اکسیدان‌هایی از قبیل لوتئین است که به تقویت بینایی کمک می‌کند.
ماهی سالمون: این ماهی‌ حاوی ویتامین‌هایA و D و مهم‌تر از همه مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا۳ است. این مواد مغذی از طریق تقویت قدرت مغزی باعث بهبود دید افراد می‌شود.
چاکلیت تلخ: افزودن چاکلیتِ تلخ به رژیم غذایی، مصرف مقدار فلاونوئیدها را در بدن افزایش می‌دهد که از عروق خونی چشم‌ها محافظت می‌کند و با بالا رفتن سن و ضعیف‌شدن چشم‌ها، سلامت عدسی و قرنیه همچنان حفظ می‌شود.
زردک: زردک مشهورترین میوه‌یی است که با تقویت بینایی ارتباط دارد. علاوه بر زردک، بسیاری از سبزیجات و میوه‌های زرد و نارنجی‌رنگ حاوی بتاکاروتن هستند که برای سلامت شبکیه مفیدند و از آسیب‌های چشمی ناشی از نور خورشید جلوگیری می‌کنند. این میوه مقادیر بسیاری ویتامینC، A و E دارد که خطر ابتلا به آب سیاه را کاهش می‌دهد. همچنین هویج و سبزیجات برگ سبزی از جمله پالک و کلم برگ، مقادیر بسیاری آنتی‌اکسیدان لوتئین دارند که در تقویت دید بسیار مفید است.
منبع: سلامت‌نیوز

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.