اعضای مجلس: کمیتۀ حالت اضطرار زودتر کمک‌رسانی کند

گزارشگر:سه شنبه 31 حمل 1395 - ۳۰ حمل ۱۳۹۵

mandegar-3در پی سرازیر شدن سیلاب در چند ولایت کشور، برخی نماینده‌گان مجلس می‌گویند که کمیتۀ حالات اضطرار یا مبارزه با حوادث طبیعی به مناطق سیلاب زده کمک رسانی نکرده است.
نماینده‌گان مجلس در نشست دیروز(دوشنبه ۳۰ حمل) این مجلس گفتند که سیلاب‌های اخیر مصیبت‌های کلانی را بر مردم تحمیل کرده و کمیتۀ مبارزه با حوادث طبیعی باید هرچه زودتر کمک رسانی کند.
اسدالله سعادتی نمایندۀ مردم دایکندی در مجلس گفت: «سیلاب‌های متواتر روزهای اخیر در چند ولسوالی دایکندی خسارات هنگفتی را به باشنده‌گان این ولایت تحمیل کرده و راه‌های مواصلاتی را مسدود ساخته است؛ اما این خسارات از سوی دولت بررسی نشده است».
قاضی عبدالرحیم نمایندۀ مردم بادغیس نیز گفت: «سیلاب‌ها در برخی مناطق ولایت بادغیس نیز خانه‌ها را ویران کرده و مصیبت کلانی را بر مردم وارد کرده است؛ ولی کمیتۀ حالات اضطرار هیچ‌گونه اقدامی برای رسیده‌گی به سیلاب زده‌ها نکرده است».
محب‌الله فرقانی نمایندۀ مردم سمنگان نیز یادآور شد که سیلاب‌های اخیر ۵ نفر را در ولایت سمنگان به کام مرگ کشانده و خسارات هنگفتی را بر مردم این ولایت به بار آورده است.
این نماینده‌گان از کمیتۀ حالات اضطرار خواستند که به مشکلات مردم سیلاب زده رسیدگی کند.
از سویی هم، شماری از نماینده‌گان مجلس قتل یک دختر خانم خُرد سال به نام «ستایش قریشی» را در ایران محکوم کردند و از دولت ایران خواستند که مطابق قوانین اسلامی با عامل این قتل رفتار کند.
این نماینده‌گان از وزارت خارجه افغانستان خواستند که این قضیه را تا اجرای کامل عدالت پی‌گیری کند.
همچنین، برخی نماینده‌گان مجلس از کمپاین بد دادن دختران که توسط یک جوان از ولایت پکتیا در کابل به راه انداخته حمایت کردند و از دولت افغانستان خواستند که جلو بد دادن دختران را در کشور بگیرد.
خان ولی عادل جوانی از ولایت پکتیا کمپاینی را برای جلوگیری از بد دادن دختران در کابل به راه انداخته است.
این جوان می‌گوید که پدرش قصد دارد در بدل قتل دو برادرش ۱۰ دختر را به بد بگیرد.
بد دادن دختران در بسیاری از مناطق افغانستان به امر معمول بدل شده است که خانواده‌ها جهت رفع خصومت ها از این روش استفاده می کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.