وزیر دفاع امریکا: باید در نابودی سرطان داعش تعجیل کنیم

گزارشگر:شنبه 16 اسد 1395 - ۱۵ اسد ۱۳۹۵

mandegar-3وزیر دفاع امریکا در اظهاراتی تاکید کرد مبارزه با گروه تروریستی داعش همچون نبرد با سرطان است و باید “هرچه سریعتر” این سرطان ‌را ریشه‌کن کرد و در همین راستا ائتلاف مبارزه با داعش تحت رهبری امریکا باید حملاتش علیه داعش را تشدید کند.
اشتون کارتر، وزیر دفاع امریکا در گفت‌وگو با شکبه خبری فاکس نیوز گفت که به اعضای ائتلاف مبارزه با داعش گفته باید اقدامات بیشتری در جنگ با داعش انجام دهند.
وی خاطر نشان کرد: امریکا بر تلاش خود علیه داعش افزوده و از اعضای ائتلاف نیز خواسته بیشتر در این نبردها دخیل شده و فعالیت بیشتری انجام دهند چون ما باید هر چه سریعتر در این جنگ پیروز شویم.
کارتر گفت: داعش باید در عراق و سوریه یعنی جایی که این سرطان آغاز شد نابود شود. وی افزود: البته این کافی نیست، چون آنها به افغانستان و به لیبی نیز سرایت کرده‌اند.
ائتلاف مبارزه با داعش تحت رهبری امریکا طی دو سال گذشته، دست به حملات هوایی در عراق و سوریه علیه گروه داعش زده ‌است؛ حملاتی که بخشی از آنها برای حمایت از نیروهای زمینی درگیر با این تروریستها انجام شده اند.
وزارت دفاع امریکا چند روز پیش اعلام کرد، ارتش این کشور، به درخواست “دولت وحدت ملی” اقدام به حملات هوایی علیه مواضع داعش در این کشور کرده است. وزارت دفاع امریکا می‌گوید: در حال حاضر هنوز زمان مشخصی برای پایان دادن به این حملات هوایی علیه داعش در لیبی در نظر گرفته نشده‌است.
اشتون کارتر در گفت‌وگو با برت بایر مجری شبکه خبری فاکس نیوز اظهار کرد: عملیات هوایی در لیبی بر شهر «سرت» متمرکز است چرا که شبه‌نظامیان داعش در این شهر حضور گسترده‌ای دارند. وی افزود: حمله به مواضعی انجام می‌شود که ارتش لیبی آن‌ها را شناسایی و اطلاع‌رسانی می‌کند و مطمئن هستم این کار ادامه پیدا خواهد کرد.
همچنین افغانستان هم از دیگر مناطقی است که امریکا از ارتش آن حمایت کرده و درگیر نبردهایی با گروه های افراط گرا در این کشور از جمله شاخه وابسته به داعش است.
به گفته کارتر، نبرد با داعش باید هرجایی که سلول‌های سرطانی این گروه به آن سرایت می‌کنند، انجام شود ولی تمرکز اصلی همچنان بر عراق و سوریه است.
پیش از این شبکه خبری ان‌بی‌سی گزارش داده بود بنا بر نقشه‌ای از فعالیتهای داعش که در کاخ سفید وجود دارد و این شبکه به آن دسترسی پیدا کرده، دولت امریکا اعتقاد دارد داعش در ۱۸ کشور به طور کامل فعال است.
وزیر دفاع امریکا، در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت در حال حاضر ۳۵۰۰ پرسنل نظامی امریکایی و همین شمار پرسنل نظامی ائتلاف در عراق، در حال کمک به ارتش و نیروهای امنیتی آن کشور هستند؛ ولی مشخص نیست آیا به نیروی بیشتری در آن کشور نیاز است، و در آن‌صورت در چه زمانی برای اعزام پرسنل نظامی جدید در نظر گرفته خواهد شد.
همزمان با این مصاحبه کارتر با شبکه خبری فاکس نیوز، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری امریکا نیز در جمع خبرنگاران از پیشرفت‌های ائتلاف تحت رهبری واشنگتن علیه داعش ابراز رضایت و تاکید کرد: به طور حتم این گروه نابود خواهد شد. وی گفته‌است خطر حملات پراکنده داعش همچنان یک “تهدید واقعی” است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.