مجلس سنا به حکومت: دیگر فریب بازی پاکستان را نخورید

گزارشگر:چهارشنبه 5 عقرب 1395 - ۰۴ عقرب ۱۳۹۵

mandegar-3شماری از سناتوران در مجلس سنا بر صلح افغانی تأکید کرده می‌گویند، دیگر نیاز نیست پاکستان با فریبکاری خود برای مردم افغانستان صلح به ارمغان آورد.
اعضای مجلس سنا در پی اظهارات اخیر سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی پاکستان مبنی بر تأمین صلح در افغانستان، او را ابلیس خطاب کردند و یاد آور شدند که دیگر نیاز نیست پاکستان برای افغانستان صلح بیاورد.
سناتوران، بلندشدن صدای صلح از سوی مقام‌های پاکستانی را فریبی خواند که همه ساله آنان با فرا رسیدن ایام زمستان از این فریب کار گرفته اند.
افضل شامل یک عضو مجلس سنا گفت: “صلح در حقیقت یک نیاز است ولی چرا در زمستان صدای صلح از سوی پاکستان بلند می شود؛ دیگر نیاز به سرتاج عزیز نیست که بازهم با چال های شیطانی خود مردم افغانستان را فریب دهد”.
آقای شامل با اشاره به امضای توافقنامه صلح میان دولت و حزب اسلامی و تاکید بر افغانی بودن گفتگوهای صلح یاد آور شد که دیگر نیازی به رهنمایی های سرتاج عزیز نیست و مردم افغانستان خود می دانند که چه بکنند.
نثارحارث دیگر عضو مجلس سنا هم گفت: “اظهارات اخیر مقام‌های پاکستانی در مورد صلح افغانستان را رد می کنیم؛ دیگر نیاز نیست پاکستان در افغانستان صلح تأمین کنند”.
آقای حارث افزود، همه دنیا می‌داند که تروریزم از سوی پاکستان حمایت می‌شود و مقام‌های پاکستانی در تلاش اند تا با بلند کردن صدای همکاری در راستای صلح افغانستان می‌خواهد از انزوای جهانی فرار کند.
او نیز انجام گفت‌وگوهای صلح میان خود افغانها تاکید کرد و یاد آور شد که روند صلح که در قطر آغاز شده باید اینگونه به پیش برده شود.
جمعه الدین گیانوال دیگر عضو مجلس سنا گفت: “پاکستان به طالبان گفته‌اند که صلح کنند و گرنه از آن کشور خارج خواهند شد، این ادعای پاکستان را باور نداریم، پاکستان اگر طالبان را به صلح بکشاند بازهم دست از هراس افگنی در افغانستان بر نخواهند داشت و گروپ های دیگر را جاگزین خواهد کرد”.
این سناتوران می‌گویند که هم اکنون داعش در بخش های از پاکستان به ویژه در وزیرستان شمالی این کشور، برای ادامه جنگ در افغانستان سربازگیری می کنند.
اعضای مجلس سنا می‌گویند که پاکستان با راه اندازی سروصداهای صلح در ایام زمستان در پی آن است که زمان برای تقویت این گروه بدست آورد.
عبدالله قرلق منشی مجلس سنا گفت که پروسه صلح قطر و سروصداهای که اخیراً پاکستان در این مورد به راه انداخته، یک بازی سیاسی است؛ زیرا با نزدیک شدن زمستان، افراد طالبان در حال نابودی هستند و جای برای پنهان شدن شان باقی نمانده است.
آقای قرلق تأکید ورزید که دولت نباید فریب این بازی سیاسی پاکستان را بخورد بلکه با استفاده از فصل زمستان عملیات های پاکسازی را در سراسر کشور برای نابودی طالبان تقویت بخشد.
پیش از این وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرده است که با تشدید عملیات های نظامی بر ضد طالبان در سراسر کشور افراد این گروه را نابود خواهد کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.